Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Eschalon: Book I (PC)
OkładkaEschalon: Book I (PC)

Eschalon: Book I PC

Tradycyjna gra RPG, samodzielnie stworzona i wydana przez małe, niezależne studio Basilisk Games. Eschalon: Book I garściami czerpie z gatunkowego dorobku takich tytułów jak: Ultima, Might & Magic, Fallout czy Wizardy.

RPG | fantasy | klasyczne RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Eschalon: Book I Premiera PC

19listopada2007

producent: Basilisk Games wydawca: Basilisk Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Eschalon: Book I jest klasyczną grą z gatunku RPG, stworzoną ma modłę takich tytułów jak: Ultima, Might & Magic, czy Fallout. W związku z tym akcję obserwujemy z rzutu izometrycznego, walki odbywają się w turach, a do zwycięstwa konieczna jest dobra taktyka i umiejętny rozwój naszego herosa.

Przygoda rozpoczyna się w momencie, gdy nasz świeżo utworzony awatar budzi się w opuszczonej chacie, nie pamiętając kim, ani gdzie jest. Pozostawione tam wskazówki prowadzą bohatera na wschód do miasta Aridell, gdzie mężczyzna imieniem Maddok ma wręczyć mu paczkę o niewiadomej jeszcze zawartości i wyjawić powód, dla którego nic nie pamięta.

Tłem do wydarzeń koncentrujących się na walce gracza z amnezją są natomiast zmagania Wschodniego Tharemore (gdzie też cała przedstawiona historia ma miejsce) z niejakimi Orakur – podziemną rasą, która niespodziewanie postanowiła opuścić swoje lokum. Dorzucając do tego motyw skradzionego, cennego dla rasy ludzkiej, klejnotu zwanego Krzyżem Wieków, który miał chronić króla przed magicznymi wpływami z zewnątrz i potężnego gobliniego czarodzieja, otrzymujemy pełny obraz wątku fabularnego opisywanej produkcji.

Na początku zabawy tworzymy własną postać, rozdzielamy początkowe punkty umiejętności pomiędzy ośmioma współczynnikami (siłą, zwinnością, wytrzymałością, szybkością, inteligencją, mądrością, percepcją, koncentracją) i dokonujemy wyboru klasy postaci spośród dostępnych, w tym wojownika, łotrzyka, maga, uzdrowiciela i rangera. Następnie, w czasie przygody szkolimy się w 24 dostępnych w grze umiejętnościach, takich jak otwieranie zamków, survival czy walka na pięści. Eschalon: Book I uwzględnia również takie czynniki jak wyznawana wiara czy przekonania prowadzonej postaci.

Gra oferuje sporych rozmiarów, otwartą krainę fantasy i mnóstwo żyjących w niej postaci niezależnych, a także możliwość całkowitego pozostawienia głównej opowieści i podjęcia się dowolnego z licznych zadań pobocznych zawartych w grze.

W duchu korzeni gatunku RPG utrzymana jest tu nie tylko walka, gdzie każda czynność opiera się na systemie rzutu kością oraz matematycznie wyliczonych akcjach, ale i również oprawa graficzna, nie tyle nawiązująca co wręcz przypominająca tytuły, na których Eschalon był wzorowany. Podczas rozgrywki towarzyszy nam też kilkukrotnie nagradzana, klimatyczna ścieżka dźwiękowa, również w swym wykonaniu podążająca za ideą klasycznych pozycji spod sztandaru role playing game.

Ostatnia modyfikacja 10 stycznia 2013

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,9 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Eschalon: Book I: Odpowiednia dla każdego wieku.

Eschalon: Book I Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.8 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 200 MB HDD
  • Windows XP/Vista