Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Eschalon: Book II (PC)

Eschalon: Book II PC

Druga część serii oldskulowych RPG stworzonych i wydanych przez małe, niezależne studio Basilisk Game. Eschalon: Book II kontynuuje tradycję otwartego świata i nieliniowej ścieżki fabularnej, którą można w każdej chwili pozostawić na rzecz sporej liczby zadań pobocznych.

RPG | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka Eschalon: Book II (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12maja2012

Druga gra z cyklu Eschalon, zaliczanego do gatunku klasycznych RPG-ów. Eschalon: Book II jest samodzielnym produktem, który nie wymaga znajomości fabuły poprzednika, by w pełni zaangażować się w wydarzenia przedstawione w kontynuacji.

Fabularnie Book II rozpoczyna się dosłownie w tym samym miejscu, w którym pożegnaliśmy się z grą w części pierwszej. Gracz kontynuuje swoją podróż przez Tharemore, kompletując brakujące fragmenty układanki dotyczące swojej przeszłości, powoli zwalczając skutki amnezji. Zupełnie jak w przypadku produkcji otwierającej serię, tak i tutaj dość szybko wplątujemy się w intrygi obejmujące swą skalą całe królestwo. Oczywiście odpowiedzialność za pomyślne zakończenie całej historii ponownie ląduje na barkach prowadzonej postaci.

Eschalon: Book II kontynuuje tradycję otwartego świata i nieliniowej ścieżki fabularnej, którą można w każdej chwili pozostawić na rzecz sporej liczby dostępnych w grze zadań pobocznych, pobieranych od napotykanych na naszej drodze postaci niezależnych.

W ręce gracza ponownie oddano możliwość stworzenia własnego herosa, tym razem już z uwzględnieniem płci pięknej. Poza tym faktem, jak i dodaniem kilku świeżych umiejętności, w których nasz awatar może się podszkolić, system tworzenia jak i rozwoju naszej postaci nie uległ żadnej zmianie. Identyczne w założeniach i realizacji jest tu niemal wszystko – od przywodzącej na myśl oldskulowe tytuły RPG oprawy graficznej (która w drugiej części uległa jednak delikatnej poprawie i ożywieniu), aż po turowy system walki, wymagający rozważnego planowania każdej akcji czy ataku. Różnice odnajdziemy przede wszystkim w takich detalach, jak: konieczność jedzenia i picia, powolnym niszczeniu się używanych przez gracza przedmiotów czy dodaniu zmiennych warunków atmosferycznych. Te ostatnie nie są jedynie efektem wizualnym - deszcz obniży statystyki i sprawność naszej postaci, a śnieżyca bez odpowiedniego przygotowania doprowadzić może do zgonu. Nowością jest tu również obsługa rozdzielczości o rozmiarze 1024x768 pikseli.

Eschalon: Book II nie zawiera trybu multiplayer i kooperacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Eschalon: Book II

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Eschalon: Book II

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 1.8 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza), 400 MB HDD, Windows XP SP2/Vista SP1/7