Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Gas Guzzlers: Combat Carnage (PC)

Gas Guzzlers: Combat Carnage PC

Zręcznościowe wyścigi stworzone przez chorwackie studio Gamepires. Gracze rywalizują na ponad 220 kilometrach tras, zasiadając za kierownicami m.in. klasycznych samochodów znanych z dróg Europy Środkowo-Wschodniej.

Wyścigi | samochodowe

PC Windows
Okładka Gas Guzzlers: Combat Carnage (PC)

producent: Gamepires

wydawca: Gamepires

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4maja2012

7maja2012

pudełko PL

Gas Guzzlers to debiutancka produkcja ekipy deweloperskiej Gamepires, która jest częścią chorwackiej firmy Pandora Studio. Twórcy gry, korzystając z ponad 15-letniego doświadczenia w branży, postanowili zaproponować graczom emocjonujące wyścigi, w których obok superszybkich samochodów na trasach rajdów pojawiają się motoryzacyjne legendy byłej Jugosławii, w tym Zastava 750 i Zastava 1100.

Kampania główna w Gas Guzzlers pozwala pokierować karierą kierowcy wyścigowego zaczynającego od „zera”, czyli w tym przypadku pospolitego i niezbyt szybkiego auta. Kwintesencję zabawy stanowi udział w drogowych zmaganiach, w których nagrodą są wirtualne pieniądze. Zdobyte na trasach rajdów środki można następnie przeznaczyć na zakup nowych samochodów, ich tuning czy uzbrojenie.

W grze dostępne są cztery kategorie pojazdów, przy czym każdy wehikuł odznacza się odrębnymi atrybutami. Przejście do wyższej klasy wymaga nie tylko zebrania odpowiedniej kwoty, pozwalającej kupić lepsze (szybsze) auto, ale także spełnienia dodatkowych wymagań, jak chociażby zwycięstwo w turnieju czy pokonanie konkretnego bossa.

Sama rozgrywka w Gas Guzzlers ma mocno zręcznościowy charakter. Na zróżnicowanych tematycznie trasach, o łącznej długości ponad 220 kilometrów, gracze natknąć się mogą na wiele bonusów, co wprowadza dodatkowy element nieprzewidywalności. Z nieoczekiwanych premii korzystają także sterowani przez sztuczną inteligencję komputerowi przeciwnicy, których zdolności rosną adekwatnie do postępów w grze. W wyścigach dużą rolę odgrywa nie tylko umiejętność prowadzenia wirtualnych samochodów, ale także wykorzystanie uzbrojenia, w jakie zostały wyposażone.

Przyjęty w Gas Guzzlers model jazdy ma charakter stricte zręcznościowy, choć na zachowanie auta wpływają także zmieniające się warunki pogodowe. Akcję śledzić można jedynie z perspektywy kamery usytuowanej za kierowanym pojazdem. Oprawa wizualna wzbogacona została za to o zmieniające się cykle dnia i nocy.

Poza kampanią przeznaczoną dla jednego gracza, deweloperzy z Gamepires zadbali również o możliwość ścigania się z żywymi przeciwnikami, dzięki prostemu trybowi multiplayer.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 6,3 / 10 na podstawie 110 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 18 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,99 PLN

Gry podobne do Gas Guzzlers: Combat Carnage

Wymagania wiekowe Gas Guzzlers: Combat Carnage

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Gas Guzzlers: Combat Carnage

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.4 GHz, 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 256 MB (GeForce 260 lub lepsza), 3 GB HDD, Windows XP/Vista/7