Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Gary Grigsby's War in the West (PC)

Gary Grigsby's War in the West PC

Kolejna odsłona cyklu rozbudowanych, turowych strategii wojennych autorstwa studia 2BY3 Games, kierowanego przez prawdziwego weterana gatunku, Gary’ego Grigsby'ego.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe | 2D | strategiczne wojenne

PC Windows
Okładka Gary Grigsby's War in the West (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4grudnia2014

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gary Grigsby’s War in the West to kolejna wojenna strategia turowa studia 2by3 Games, co, jak twierdzą sami twórcy, stanowi skróconą wersję nazwy „World War II by Three Guys”. Studio zostało założone w 2001 roku przez jednego z najbardziej uznanych twórców gier strategicznych, Gary’ego Grigsby'ego, mającego dziś na swoim koncie ponad 30 gier, w tym m.in. uznaną serię Steel Panthers.

Tytuł stanowi bezpośrednią kontynuację wydanego w 2010 roku Gary Grigsby’s War in the East, choć w przeciwieństwie do swej poprzedniczki koncentruje się na froncie zachodnim II wojny światowej. Ukazane w grze wydarzenia obejmują okres od lipca 1943 roku – począwszy od inwazji na Sycylię i Włochy, poprzez walki we Francji aż po ostateczny szturm Niemiec w sierpniu 1945. Przejmując kontrolę nad wojskami Aliantów, możemy kompleksowo odtworzyć przebieg działań na froncie zachodnim i zmienić bieg historii, rozgrywając je zgodnie z własnym planem taktycznym.

Kolejne gry z serii Gary Grigsby’s War zapowiadane były jako najbardziej ambitne, szczegółowe i realistyczne strategie wojenne w historii, a następna odsłona serii także wpisuje się w ten nurt. Nowa, odwzorowana w najdrobniejszych detalach mapa Europy, szczegółowo odtworzone jednostki, pojazdy i samoloty, realistyczny system logistyki i wsparcia, system zmieniającej się pogody oraz uwzględnienie czynników ekonomicznych i gospodarczych – wszystko to czyni z gry studia 2by3 pozycję dla rasowych, doświadczonych strategów.

War in the West oferuje 3 duże kampanie (od 62 do 109 tur) oraz 7 mniejszych scenariuszy (od 4 do 42 tur), gdzie każda tura odpowiada tygodniowi czasu rzeczywistego. Potyczki toczą się zarówno na lądzie, jak i w powietrzu na podzielonej na heksagonalne pola mapie o wielkości 36 tysięcy hexów (przy czym jeden hex odpowiada 10 realnym milom). W zmaganiach udział bierze łącznie 14 krajów alianckich oraz 5 krajów Osi, zaś poszczególne wojska ukazano w skali dywizji, batalionu, regimentu bądź brygady. Warto odnotować, że w grze pojawia się także opcja kontrolowania frontu wschodniego, pozwalająca na relokację jednostek ze wschodu na zachód i odwrotnie – w zależności od rozwoju sytuacji na froncie.

Pod względem technicznym gra wykorzystuje silnik poprzedniczki, który dodatkowo podrasowano i wzbogacono o nowe funkcjonalności. Inspirowana klasyką grafika w niczym nie odbiega jednak od najnowszych strategii turowych, skierowanych do fanów gatunku. Twórcy tradycyjnie nie zapomnieli o funkcjonalnym edytorze, pozwalającym na kompleksowe przygotowanie własnych scenariuszy. Dla amatorów rywalizacji z żywym przeciwnikiem zaimplementowano też klasyczną opcję rozgrywki przez e-mail, za pomocą bazującego na serwerach systemu PBEM++.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   E-mail     Liczba graczy: 1 - 2  

Ocena czytelników: 9,3 / 10 na podstawie 124 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.3 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Gary Grigsby's War in the West

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Gary Grigsby's War in the West

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce FX 5800 Ultra lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7/8
Wieści ze świata (Deus Ex: Rozłam ludzkości, Descent: Underground, Star Citizen, Shovel Knight, Gary Grigsby's War in the West) 9/10/2015
Wieści ze świata (Deus Ex: Rozłam ludzkości, Descent: Underground, Star Citizen, Shovel Knight, Gary Grigsby's War in the West) 9/10/2015

wiadomość9 października 2015

Dziś piszemy m.in. o zakończeniu gry Deus Ex: Rozłam ludzkości, testach pre-alfa Descent: Underground, anulowaniu pudełkowego wydania Shovel Knight na XOne, prezentacji wybuchów w Star Citizen oraz dodatku do Gary Grigsby's War in the West. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.