Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS1
Okładka Galaxy Fight: Universal Warriors (PS1)
OkładkaGalaxy Fight: Universal Warriors (PS1)

Galaxy Fight: Universal Warriors PS1

Konwersja wydanej w 1995 roku na automatach bijatyki 2D, w której herosi z różnych planet stają do walki o prawo spotkania z potężnym bóstwem, pojawiającym się we wszechświecie raz na tysiąc lat.

Bijatyki | kosmiczne | superbohaterowie | 2D | walka

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Galaxy Fight: Universal Warriors Premiera PS1

3maja1996

producent: Sunsoft wydawca: SNK Playmore

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Przygotowana przez Sunsoft i wydana przez SNK konwersja automatowego hitu z 1995 roku. Produkcja jest bijatyką 2D, w której gracze mogą wybierać spośród ośmiu reprezentujących różne style walki postaci i wziąć udział w międzygalaktycznym turnieju.

Fabuła

Raz na tysiąc lat we wszechświecie pojawia się potężna istota Felden, która próbuje zapanować nad wszystkimi planetami i samodzielnie nimi rządzić. Powstrzymać go może tylko śmiałek z jednej z planet układu słonecznego. Grupa największych herosów podejmuje się tego wyzwania. Chcąc jednak zyskać szansę walki z potężnym bytem, muszą wcześniej uporać się ze wszystkimi konkurentami.

Mechanika

Galaxy Fight pozwala pokierować ośmioma wojownikami, którzy różnią się stylem walki i korzystają z różnego rodzaju broni. W stawce jest m.in. walczący mieczem Kazuma, pragnąca zostać najpiękniejszą i najsilniejszą w galaktyce Juri czy reprezentujący morską rasę potwór Gunter.

Każdy z dostępnych bohaterów ma szereg zwykłych ataków przypisanych do trzech przycisków akcji, a także kilka superzdolności, które są aktywowane po wstukaniu odpowiedniej kombinacji ataków. Czwarty przycisk akcji w grze służy wyłącznie do prowokowania oponentów obraźliwymi gestami i słowami. Elementem wyróżniającym Galaxy Fight na tle podobnych bijatyk jest brak ścian, do których może zostać przyparty bohater lub jego oponent, a także nieobecność ograniczających liczbę superataków pasków specjalnych.

Kwestie techniczne

Galaxy Fight w czasie swojej premiery wyróżniało się na tle innych reprezentantów gatunku efektowną oprawą, m.in. animowanymi, składającym się z kilku poziomów głębi tłami. Produkcja pozwala na zabawę dwóm graczom, którzy mogą mierzyć się w pojedynkach 1 na 1.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Galaxy Fight: Universal Warriors: 12+