Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Galactic Dream: Rage of War (PC)
OkładkaGalactic Dream: Rage of War (PC)

Galactic Dream: Rage of War PC

Galactic Dream: Rage of War to utrzymana w starym stylu gra strategiczna czasu rzeczywistego, osadzona w kosmicznych realiach XXV stulecia.

Strategiczne | RTS

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Galactic Dream: Rage of War Premiera PC

2marca2007

producent: Evolution Vault Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Galactic Dream: Rage of War

Homeworld

Conquest: Wojny Pogranicza

Starmageddon

Galactic Dream: Rage of War to utrzymana w starym stylu gra strategiczna czasu rzeczywistego, osadzona w kosmicznych realiach XXV stulecia. Gwiezdne boje toczymy w klasyczny dla gatunku sposób – zbieramy cenne zasoby mineralne, rozbudowujemy infrastrukturę cywilno-militarną i bierzemy się za bary z przedstawicielami intergalaktycznej konkurencji, cechującej się nieprzeciętnymi ambicjami.

Opowiadamy się po stronie jednej z dwóch niezbyt oryginalnych ras – typowo ludzkich Terran oraz nieco mniej ludzkich Argo. Jak na dzisiejsze czasy wybór może wydawać się nieco zbyt skromny, jednak niedostatki strategiczne postarano się zrekompensować odpowiednim wyważeniem rozgrywki, co jest w przypadku tego typu gier niezwykle ważne, zważywszy na ich znaczny potencjał w rozgrywkach wieloosobowych. Obie strony dysponują własnym, unikatowym drzewkiem technologicznym oraz posiadają charakterystyczny zestaw jednostek i budowli, co siłą rzeczy wymusza konieczność przyjęcia zupełnie innej strategii i stylu gry w zależności od wybranej rasy. W sumie możemy skonstruować ponad 50 różnych budynków i jednostek, przy czym każda formacja jest na swój sposób przydatna i warto w nią inwestować w określonych sytuacjach. Co ważne, poszczególne bitwy mogą angażować bardzo dużą ilość maszyn bojowych – jednoczesna konfrontacja ponad stu statków kosmicznych nie jest w Galactic Dream: Rage of War niczym nadzwyczajnym.

Program oferuje pełne wsparcie dla trybu multiplayer – oferuje on darmową zabawę nawet ośmiu graczom jednocześnie na jednej mapie, zarówno poprzez sieć lokalną (LAN, z wykorzystaniem protokołu TCP/IP), jak i globalną (online, za pośrednictwem darmowego hostingu serwerów do gry). Nie brakuje jednak atrakcji dla samotnych graczy. Specjalnie do trybu single-player autorzy przygotowali interesującą i rozbudowaną fabułę, zręcznie oplatającą kolejne misje epickiej kampanii. Warto tutaj wspomnieć o obecności generatora bitew losowych, dzięki któremu za każdym razem toczymy boje w nieco innej scenografii, co wymusza oczywiście konieczność gimnastykowania szarych komórek celem wynajdywania nowych, skutecznych w danej chwili taktyk. Jeśli wbudowane zestawy potyczek nie przypadną nam do gustu, zawsze możemy skorzystać ze zintegrowanych narzędzi, które pozwalają na tworzenie własnych, autorskich kampanii.

Do istotnych cech programu należą ponadto: w pełni trójwymiarowa oprawa graficzna, pozwalająca na obserwację pola bitwy z wielu różnych perspektyw oraz rozbudowany interfejs użytkownika, wykorzystujący rozwiązanie o nazwie Shift Feature, dzięki któremu bez trudu możemy jednocześnie zarządzać dostępnymi oddziałami militarnymi oraz dbać o produkcję i wydobycie surowców.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Wymagania wiekowe Galactic Dream: Rage of War: Odpowiednia dla każdego wieku.

Galactic Dream: Rage of War Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1
  • 0 GHz
  • 256 MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D
  • 500 GB na HDD
  • Windows 98/ME/XP