Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCXBOXPS2
Okładka Ford Racing Evolution (PC)
OkładkaFord Racing Evolution (PC)

Ford Racing 2

Ford Racing Evolution

Bezpośrednia kontynuacja wydanego w 1999 roku Ford Racing. Cechą wyróżniającą tamtą grę, która zarazem stanowi mocny punkt Ford Racing Evolution jest oficjalna licencja oraz wsparcie Forda umożliwiające wykorzystanie wybranych modeli koncernu.

Wyścigi | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ford Racing 2 Premiera

31paź2003

PC PS2 XBOX

producent: RazorWorks wydawca: Empire Interactive wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Ford Racing 2 to kolejna odsłona słynnej serii, dająca możliwość pokierowania jednym z kilkudziesięciu wozów tytułowego koncernu. Warto jednocześnie zaznaczyć, iż w przypadku omawianej edycji po raz pierwszy zdecydowano się także na przygotowanie wersji przeznaczonych na PS2 oraz Xboxa. Poprzednie odsłony Ford Racing powstały z myślą o posiadaczach komputerów osobistych. Za produkcję opisywanej ścigałki odpowiedzialna jest firma RazorWorks, która opracowała również grę Total Immersion Racing. Ford Racing 2 nie jest jednak pełnoprawnym symulatorem. Mamy bowiem do czynienia z produkcją w wyraźny sposób nastawioną na arcade’owy przebieg rozgrywki. Warto jednocześnie odnotować, iż obie konsolowe wersje gry (na PS2 i Xboxa) prezentują bardzo zbliżony poziom wykonania, aczkolwiek edycja wydana na konsolę Microsoftu w niektórych sytuacjach wygląda nieco ładniej.

Podstawowym atutem omawianej ścigałki jest oczywiście możliwość osobistego pokierowania jednym z kilkudziesięciu modeli Forda. Autorzy gry zadbali o sporą różnorodność pojazdów. Do wyboru są klasyczne wozy (Thunderbird), potężne muscle-cary (Mustang Fastback), superszybkie bolidy (GT40, Mustang Cobra), masywne pick-upy (F150 Lighting), a nawet auta zaczerpnięte z prawdziwych rajdów (Focus Rally). Warto jednocześnie zaznaczyć, iż z racji wspomnianego już wcześniej wyjątkowo zręcznościowego charakteru rozgrywki osiągi poszczególnych wozów są bardzo zbliżone. Pokonywanie zakrętów nie sprawia najmniejszych problemów. W grze nie zawarto również żadnego modelu uszkodzeń.

Gra oferuje dwa podstawowe tryby zabawy. W pierwszym z nich kolekcjonujemy kolejne wozy (w sumie będziemy mogli dysponować 32 pojazdami), a w drugim dowolnie je testujemy, przystępując do wyścigów na wybranych przez siebie zasadach. Ford Racing 2 oferuje wiele różnych typów zawodów. Oprócz klasycznych wyścigów (w tym znanych z innych ścigałek eliminacji) nie zabrakło równiez slalomów między pachołkami, czy chociażby wyzwań wymagających od gracza poruszania się zgodnie z zaznaczoną na torze linią. Gra posiada także niezbyt rozbudowany multiplayer dla dwóch osób, rozgrywany na podzielonym ekranie. Oprawa wizualna Ford Racing 2 prezentuje przeciętny poziom wykonania. Tyczy się to głównie kiepsko przygotowanego otoczenia, gdyż modele aut są dość szczegółowe.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 1046 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Ford Racing 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Ford Racing 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • CPU 800MHz Intel/AMD
  • 128MB RAM
  • 64MB akcelerator 3D
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PC
PS2
XBOX