Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCiOS
Okładka Football Tactics (PC)
OkładkaFootball Tactics (PC)

Football Tactics

Przygotowana przez ukraińskie studio Creoteam gra piłkarska łącząca cechy menadżera z elementami turowej gry strategicznej. Przystępując do zabawy, tworzymy własny klub, a naszym zadaniem jest oczywiście poprowadzenie go do kolejnych zwycięstw i zdobycia tytułu mistrzowskiego.

Sportowe | turowe | piłka nożna | manager piłkarski

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Football Tactics Premiera

data nieogłoszona

PC iOS

producent: Creoteam wydawca: Creoteam Strona oficjalna

Gry podobne do Football Tactics

Blood Bowl

Chaos League

Speedball 2: Tournament

Football Tactics to wydana na pecety turowa strategia piłkarska. Projekt opracowało ukraińskie studio Creoteam, mające na koncie serię Collapse.

Autorów nie stać było na wykupienie oficjalnych licencji, więc zaprezentowany przez nich futbolowy świat zamieszkują fikcyjni zawodnicy grający dla nieistniejących drużyn, które rywalizują ze sobą w wymyślonych ligach. Rozpoczynając zabawę, tworzymy własny klub, a następnie prowadzimy go do kolejnych zwycięstw, zaś ostatecznym celem jest naturalnie zdobycie tytułu mistrzowskiego.

Każdy zawodnik opisany jest kilkoma statystykami, pozwalającymi szybko ocenić jego umiejętności oraz specjalizację. Mecze rozgrywane są w systemie turowym, dzięki czemu możemy w spokoju wydać potrzebne komendy. Otrzymujemy opcję kontrolowania wszystkich zawodników, ale ich czynności ograniczone zostały punktami ruchu. W jednej turze możemy wykonać tylko trzy akcje zanim swoje rozkazy zacznie realizować przeciwnik. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma sytuacji, w których gracz przeprowadzałby całe akcje przy kompletnej bezczynności rywali.

W Football Tactics nie zabrakło także prostego aspektu menadżerskiego. Pomiędzy meczami musimy zarządzać budżetem, werbować nowych zawodników oraz rozwijać umiejętności i uczyć nowych zagrań sportowców poprzez wydawanie punktów doświadczenia wypracowanych podczas rozgrywek. Istnieje także opcja budowy własnych stadionów oraz zatrudniania asystentów, którzy pomogą nam w pracy.

Zabawę zaczynamy z klubem znajdującym się lidzie amatorskiej. Zdobycie w niej tytułu mistrzowskiego pozwoli nam na awansowanie, aż w końcu trafimy do ekstraklasy. Poza trybem kampanii dostępna jest także opcja rywalizacji z innymi ludźmi.

Ostatnia modyfikacja 28 kwietnia 2015

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran  

Oczekiwania czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Football Tactics: Odpowiednia dla każdego wieku.

Football Tactics Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium III 1 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB GeForce 6200 lub lepsza
  • 100 MB HDD
  • Windows XP
PC
iOS