Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Fist Puncher (PC)

Fist Puncher PC

Fist Puncher to przedstawiciel produkcji typu beat’em up, przypominający prawdziwe klasyki gatunku z Franko na czele. W grze wcielamy się w Dr Karate i jego uczniów, wymierzających sprawiedliwość złoczyńcom kierowanym przez podłego Mleczarza.

Akcji | elementy RPG | 2D | beat 'em up | indie | kooperacja

PC Windows
Okładka Fist Puncher (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21czerwca2013

Fist Puncher to dwuwymiarowy beat’em up stworzony przez niezależne studio Team2Bit. Niewielki deweloper przygotował wcześniej grę w podobnym stylu graficznym – Washington’s Wig. Produkcja została sfinansowana przez społeczność za pomocą Kickstartera.

Fabuła kręci się wokół złowieszczego Mleczarza, który rządzi miastem Las Cruces. Legendarny wojownik, Dr Karate, musi wraz ze swoimi uczniami wymierzyć sprawiedliwość rzezimieszkom i przywrócić porządek na ulicach.

Fist Puncher jest ukłonem w stronę klasyków z lat 80. i 90., w tym także polskiej produkcji Franko. Wybieramy jedną z 15 grywalnych postaci i przemierzamy przeszło 50 poziomów wypełnionych złoczyńcami czy skorumpowanymi policjantami, którym należy złoić skórę. Gameplay to prawdziwy powrót do złotej ery beat’em up – gra sprowadza się do zlikwidowania pojawiających się licznie na danym obszarze przeciwników. Twórcy, by nieco rozbudować rozgrywkę, wprowadzili drobne elementy RPG, takie jak możliwość wydawania punktów na rozwój postaci czy stopniowe odblokowywanie specjalnych ataków i perków.

Szata graficzna w Fist Puncher jest rozpikselowana, ale dodaje jej to specyficznego uroku, dzięki któremu przypominają się inne klasyki z tego gatunku. Dodatkową zaletą jest duża liczba poziomów, z których każdy różni się od pozostałych. Zwiedzimy takie lokacje, jak chłodnia, zatłoczone ulice czy park nad rzeką.

Ponadto produkcja oferuje tryb lokalnej kooperacji do czterech graczy, dzięki czemu gra, pełna ukrytych sekretów i niespodzianek, nabiera jeszcze większych rumieńców.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Fist Puncher

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Fist Puncher

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza), 500 MB HDD, Windows XP/Vista/7

Fist Puncher - chodzona bijatyka retro zadebiutowała na Steamie
Fist Puncher - chodzona bijatyka retro zadebiutowała na Steamie

wiadomość22 czerwca 2013

W serwisie Steam zadebiutowała gra Fist Puncher. Jest to humorystyczna chodzona bijatyka, wykonana w stylu wzorowanym na 16-bitowych przedstawicielach tego gatunku.