Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGGBA
Okładka Final Fantasy VI Advance (GBA)

Final Fantasy VI Advance GBA

Final Fantasy VI Advance to już trzeci, po FFIV i FFV, remake klasycznego tytułu z japońskiej serii cRPG na konsolę Nintendo GBA. Konwersji gry, która na całym świecie rozeszła się w liczbie trzech milionów egzemplarzy, dokonało niezawodne studio Square Enix.

RPG | fantasy | science fiction | 2D | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Final Fantasy VI Advance (GBA)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

5lutego2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Final Fantasy VI Advance to już trzeci, po FFIV i FFV, remake klasycznego tytułu z japońskiej serii cRPG na konsolę Nintendo GBA. Konwersji gry, która na całym świecie rozeszła się w liczbie trzech milionów egzemplarzy, dokonało niezawodne studio Square Enix.

Opowiadana historia kręci się wokół postaci Terry Branford, młodej wojowniczki, posiadającej zdolność władania magią. Choć to ona jest tutaj główną bohaterką, dane jest nam poznać także inne, równie charyzmatyczne postaci – dzielnego rycerza Cyana czy poszukiwacza skarbów o imieniu Locke. Łącznie możemy pokierować losami 14 postaci, które poza własnymi pobudkami do walki ze złem, mają jeden wspólny cel – pokonanie Kefki, straszliwego osobnika, pragnącego zniszczyć nie jeden, ale dwa baśniowe światy.

System rozgrywki jest typowy dla gier z serii Final Fantasy. Zajmujemy się eksploracją kolorowych, dwuwymiarowych lokacji, a po napotkaniu wroga rozprawiamy się z nim w trybie turowym, korzystając ze zdolności maksymalnie czterech wojowników, znajdujących się w naszej drużynie. W przerwach pomiędzy potyczkami kolekcjonujemy specjalne kamienie (magicite), dzięki którym po awansie na wyższy poziom doświadczenia uczymy się nowych zaklęć. Za sprawą niektórych czarów możemy nawet wezwać na pole walki wymyślne monstra, które w naszym imieniu rozprawią się z oponentami.

Tereny, jakie przychodzi nam przemierzać, stanowią mieszankę stylu fantasy i science fiction. Nie brak tu futurystycznych mechów czy statków powietrznych, ale dla odmiany łatwo także natrafić na yeti i legendarne ptaki - Chocobo. Naturalnie oprawa audiowizualna została odpowiednio zmodyfikowana na potrzeby konsolki GBA. Nie ma to jednak żadnego wpływu na długość gry, która gwarantuje nam około 60 godzin zabawy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 50 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.5 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do Final Fantasy VI Advance

Klasyfikacja PEGI Final Fantasy VI Advance

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Square Enix uruchomi sklep dla fanów
Square Enix uruchomi sklep dla fanów

wiadomość19 czerwca 2007

Japońska korporacja Square Enix pracuje nad internetowym sklepem dla fanów. Już niebawem zostaną utworzone japońskie i amerykańskie oddziały, ale przedstawiciele firmy myślą też o Europie.

Znamy datę europejskiej premiery Final Fantasy VI Advance

wiadomość19 maja 2007

Firma Square Enix zdradziła wreszcie oficjalną datę premiery szóstej odsłony serii Final Fantasy, uważanej przez wielu entuzjastów gatunku jRPG za najlepszą część FF. Gra trafi do sprzedaży 29 czerwca 2007 roku.

Final Fantasy I i II na PSP jeszcze tego lata w sklepach Ameryki Północnej

wiadomość18 kwietnia 2007

Firma Square Enix poinformowała, że latem 2007 roku wyda na terenie Ameryki Płn. konwersje dwóch pierwszych odsłon serii Final Fantasy. Poprawione i wzbogacone Final Fantasy oraz Final Fantasy II powstają z myślą o przenośnym PSP.

Square Enix szykuje prezent dla graczy z okazji dwudziestych urodzin Final Fantasy

wiadomość12 stycznia 2007

Blisko siedemdziesiąt milionów sprzedanych gier – takim wynikiem może poszczycić się kultowa seria Final Fantasy, składająca się jak dotąd z dwunastu odsłon głównych i licznych epizodów pobocznych. Dokładnie 18 grudnia bieżącego roku minie dwadzieścia lat od chwili premiery pierwszej części "Ostatecznej Fantazji". Z tej okazji korporacja Square Enix sprawi nam prezent-niespodziankę.