Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Fighting Steel (PC)

Fighting Steel PC

Realistyczny symulator wielkich okrętów wojennych okresu II wojny światowej. Zostań dowódcą angielskich, niemieckich, amerykańskich i japońskich pancerników i krążowników w bitwach morskich tamtego okresu.

Symulacje

PC Windows
Okładka Fighting Steel (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23czerwca1999

20września1999

pudełko PL

Fighting Steel podejmuje temat, który nieczęsto gości na ekranach naszych komputerów. Mowa tu o realistycznym symulatorze morskich potyczek i bitew okresu II Wojny Światowej. Autorzy gry duży nacisk położyli na jak najwierniejsze odwzorowanie realiów autentycznych zdarzeń z przed ponad pół wieku. Również wszystkie okręty zostały odwzorowane w oparciu o zdjęcia, a w połączeniu z pełnym renderingiem i teksturowaniem daje całkiem niezły efekt. Dzięki zastosowaniu automatycznej kamery gracz ma możliwość śledzić akcję z wielu ujęć.

  • trójwymiarowe efekty wizualne: dym, brzydka pogoda, noc, gwiazdy oraz rozświetlające ciemność race.
  • ponad 90 klas okrętów z Brytyjskich, Niemieckich, Amerykańskich i Japońskich flot z lat 1939-1942.
  • losowy generator spotkań na morzu lub edytor scenariusz.
  • możliwość kontrolowania armad składających się z wielu okrętów i/lub indywidualnych jednostek.
  • 4 kampanie (każda dla jednej z flot) opiewające zmagania Brytyjczyków z Niemcami na Atlantyku oraz Amerykanów i Japończyków w okolicach Guadalcanal.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 58 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Fighting Steel

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Fighting Steel

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 233 Mhz, 64 MB RAM, akcelerator 3D

Kolejne rozszerzenie do Fighting Steel

wiadomość8 czerwca 2001

Naval Warfare Simulations poinformowało o ukończeniu prac nad kolejnym rozszerzeniem do gry Fighting Steel, tym razem aktualizującym ją do wersji 3.5. Należy podkreślić, że już od dłuższego czasu pracownicy tej firmy, wśród których nie brakuje miłośników morskich bitew z lat II Wojny Światowej specjalizują się właśnie w przygotowywaniu nieoficjalnych dodatków dla znanej wydanej przez SSI gry Fighting Steel. Tym razem poprawki związane są głównie usunięciem błędów występujących w przypadku ataków torpedowych i zwiększeniem ich realizmu.

Trwają prace nad Fighting Steel Project v3.0

wiadomość5 kwietnia 2001

Naval Warfare Simulations pracuje nad ulepszeniem znanej symulacji wojny morskiej Fighting Steel, która wydana została przez SSI w 1999 roku, wywołując raczej mieszane uczucia. Zespół NWS postanowił więc, za pozwoleniem producenta, wnieść do gry własne poprawki i modyfikacje poprawiające wiele aspektów wojny morskiej w czasie II Wojny Światowej.