Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka FIFA World Cup 2002 (PC)

FIFA World Cup 2002 PC

Specjalne wydanie jednej z najlepszych gier futbolowych przygotowane przez EA Sports na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2002 w Japonii i Korei.

Sportowe | piłka nożna

PC Windows
Okładka FIFA World Cup 2002 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24kwietnia2002

30kwietnia2002

pudełko PL

Specjalne wydanie jednej z najlepszych gier futbolowych przygotowane przez EA Sports na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2002 w Japonii i Korei. Praktycznie w całości gra oparta jest o wcześniejszą wersję, zatytułowaną FIFA 2002: Road to the World Cup, w której mogliśmy uczestniczyć w eliminacjach do tej najbardziej prestiżowej imprezy sportowej. FIFA, jako jedyna gra z tego gatunku posiada licencję Mistrzostw Świata, dzięki czemu zobaczymy w niej wszystkie drużyny narodowe, które wezmą udział w mistrzostwach oraz kilka dodatkowych, m.in. zespoły: Holandii, Norwegii, Szkocji, Austrii, Grecji, Izraela, Szwajcarii, Finlandii, Australii i Czech.

Głównymi zmianami jakie wprowadzono względem wersji podstawowej jest uwzględnienie rzeczywistych miejsc (stadionów) gdzie będą rozgrywane mecze, poprawa sterowania oraz wprowadzenie reakcji publiczności na osiągane przez naszą drużynę sukcesy. Grę przygotowano specjalnie pod kątem mistrzostw, wprowadzając oficjalne symbole, znaki i maskotki obowiązujące na World Cup 2002. Tocząc rozgrywki na tak egzotycznych stadionach jak Suwon, Daegu czy Daejon (na których Polska reprezentacja zmierzy się z USA, Koreą i Portugalią), możemy poczuć rzeczywiste emocje towarzyszące Mistrzostwom Świata i poprowadzić swój zespół do zwycięstwa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 753 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 139,90 PLN

Gry podobne do FIFA World Cup 2002

Klasyfikacja PEGI FIFA World Cup 2002

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe FIFA World Cup 2002

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 500MHz, 128MB RAM, akcelerator 3D

FIFA World Cup 2002 - recenzja gry
FIFA World Cup 2002 - recenzja gry

Recenzja 15 maja 2002, 12:11

Kolejną innowacją (choć nie do końca, gdyż element ten był już obecny w poprzednich edycjach) jest przedstawienie reakcji graczy na wydarzenia na boisku. Piłkarz po strzeleniu gola, zachowuje się tak jak to ma miejsce na prawdziwych boiskach: skacze, robi przewrotki, biega po boisku czy ściska się z kolegami z drużyny. To wszystko przedstawione jest w bardzo ekspresyjny sposób na dużych zbliżeniach kamery. Przerywnikom tym towarzyszy muzyka i okrzyki wiwatującego tłumu. Element ten nie ma bezpośredniego wpływu na samą grę, a jedynie służy do wykreowania odpowiedniego nastroju, co zresztą w sposób znakomity udaje się osiągnąć. Interesujący jest również fakt, że podczas rozgrywania kolejnych meczy, napięcie wśród piłkarzy jak i kibiców wzrasta w miarę jak drużyna zbliża się do finału. Na początku rozgrywek grupowych gole są witane okrzykami, podczas gdy bramki w rozgrywkach finałowych są witane szaleństwem na trybunach.