Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS1PC
Okładka FIFA 99 (PS1)
OkładkaFIFA 99 (PS1)

FIFA 99

Czwarta odsłona serii piłkarskiej autorstwa Electronic Arts. Tytuł przynosi szereg zmian w oprawie graficznej i silniku meczowym. Do dyspozycji graczy oddano ponad 250 klubów z najważniejszych rozgrywek Europy i świata.

Sportowe | piłka nożna | FIFA

Kolekcja gier
Obserwuj grę

FIFA 99 Premiera

10lis1998

PC PS1

producent: EA Sports wydawca: Electronic Arts Inc. wydawca PL: Cenega S.A.

Kolejna odsłona popularnego cyklu gier piłkarskich stworzonych przez Electronic Arts. FIFA 99 przynosi szereg zmian w silniku meczowym i grafice, pozwalając graczom ponownie pokierować kilkuset drużynami z Europy i reszty świata.

Mechanika

Autorzy oddali do dyspozycji fanów futbolu ponad dwieście pięćdziesiąt klubów z dwunastu państw. Wśród nich są wszystkie czołowe zespoły Starego Kontynentu, które regularnie walczą o trofea, jak Manchester United, Liverpool FC, Real Madryt, FC Barcelona, AC Milan, Juventus FC czy Paris Saint-Germain. Każdym z nich gracze mogą rywalizować na kilkudziesięciu stadionach w jednym z kilkunastu trybów. Obok pojedynczego spotkania, dostępne są też ligi i puchary, w tym opcja tworzenia własnych rozgrywek. Autorzy przygotowali też fikcyjną superligę z udziałem topowych drużyn, w której nie ma podziału na kraje.

FIFA 99 przynosi kilka zmian w silniku meczowym, zbliżając tytuł do prawdziwych zmagań na boiskach. Dopracowano reakcje piłkarzy na polecenia, dzięki czemu szybciej odpowiadają na komendy. Poprawiono reakcje na górne piłki, umożliwiając również wykonywanie strzałów z powietrza za pomocą główek, wolejów lub przewrotek. Autorzy opracowali również półautomatyczny system kierowania defensywą, w którym gracz może korzystać z pomocy sztucznej inteligencji.

Kwestie techniczne

FIFA 99 to trójwymiarowa gra piłkarska. W porównaniu do poprzedniczek twórcy unowocześnili oprawę, zwiększając liczbę animacji zawodników, wprowadzając prostą mimikę twarzy i różnice we wzroście piłkarzy. Na ścieżce dźwiękowej znalazły się m.in. utwory Fatboy Slima, Dylana Rhymesa i grupy Lionrock.

Ostatnia modyfikacja 6 listopada 2018

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 2,3 / 10 na podstawie 604 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe FIFA 99: Odpowiednia dla każdego wieku.

FIFA 99 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 233MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D + wykorzystuje joystick
PC
PS1