Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS1
Okładka FIFA 99 (PC)

FIFA 99

Czwarta odsłona serii piłkarskiej autorstwa Electronic Arts. Tytuł przynosi szereg zmian w oprawie graficznej i silniku meczowym. Do dyspozycji graczy oddano ponad 250 klubów z najważniejszych rozgrywek Europy i świata.

Sportowe | piłka nożna | FIFA

Okładka FIFA 99 (PC)

data premiery gry:

10lis1998

PC PS1

Kolejna odsłona popularnego cyklu gier piłkarskich stworzonych przez Electronic Arts. FIFA 99 przynosi szereg zmian w silniku meczowym i grafice, pozwalając graczom ponownie pokierować kilkuset drużynami z Europy i reszty świata.

Mechanika

Autorzy oddali do dyspozycji fanów futbolu ponad dwieście pięćdziesiąt klubów z dwunastu państw. Wśród nich są wszystkie czołowe zespoły Starego Kontynentu, które regularnie walczą o trofea, jak Manchester United, Liverpool FC, Real Madryt, FC Barcelona, AC Milan, Juventus FC czy Paris Saint-Germain. Każdym z nich gracze mogą rywalizować na kilkudziesięciu stadionach w jednym z kilkunastu trybów. Obok pojedynczego spotkania, dostępne są też ligi i puchary, w tym opcja tworzenia własnych rozgrywek. Autorzy przygotowali też fikcyjną superligę z udziałem topowych drużyn, w której nie ma podziału na kraje.

FIFA 99 przynosi kilka zmian w silniku meczowym, zbliżając tytuł do prawdziwych zmagań na boiskach. Dopracowano reakcje piłkarzy na polecenia, dzięki czemu szybciej odpowiadają na komendy. Poprawiono reakcje na górne piłki, umożliwiając również wykonywanie strzałów z powietrza za pomocą główek, wolejów lub przewrotek. Autorzy opracowali również półautomatyczny system kierowania defensywą, w którym gracz może korzystać z pomocy sztucznej inteligencji.

Kwestie techniczne

FIFA 99 to trójwymiarowa gra piłkarska. W porównaniu do poprzedniczek twórcy unowocześnili oprawę, zwiększając liczbę animacji zawodników, wprowadzając prostą mimikę twarzy i różnice we wzroście piłkarzy. Na ścieżce dźwiękowej znalazły się m.in. utwory Fatboy Slima, Dylana Rhymesa i grupy Lionrock.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 20  

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 8,1 / 10 na podstawie 507 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49 PLN

Wymagania wiekowe FIFA 99

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe FIFA 99

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 233MHz, 64MB RAM, akcelerator 3D + wykorzystuje joystick

Historia serii FIFA - część IV
Historia serii FIFA - część IV

wiadomość12 czerwca 2008

Dzisiejszy odcinek będzie odcinkiem specjalnym, a jego temat przewodni brzmi: FIFA na Mistrzostwach Świata. Jak sami dobrze wiecie, co cztery lata rozgrywane są Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, a dla EA Sports jest to znakomita okazja do zwiększenia swoich zysków całkiem niewielkim kosztem.

6-lecie Centrum FIFY i super dodatki do FIFA 2005 demo
6-lecie Centrum FIFY i super dodatki do FIFA 2005 demo

wiadomość15 września 2004

Dzisiaj swoje, szóste już urodziny obchodzi, zaprzyjaźniony z nami serwis: Centrum FIFY. Z tej okazji redaktorzy tej witryny przez cały wrzesień szykują przeróżne atrakcje dla wszystkich fanów serii FIFA.

Co w Centrum FIFY piszczy ?

wiadomość13 maja 2003

Ostatnio na największej i najstarszej polskiej stronie o grach z serii FIFA, informującej czytelników już blisko 5 lat „Centrum FIFY”, mają miejsce przeróżne ciekawe wydarzenia. W ten weekend redakcja udostępniła ponownie serwis o starej już FIFE 2001, oprócz tego został powołany do życia specjalny oddział witryny – Centrum Multiplayer, który będzie związany tylko i wyłącznie z rozgrywkami przez Internet w serie gier FIFA.

PC
PS1