Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka FIFA 97 (PC)

FIFA 97 PC

FIFA 97 to kolejna odsłona cyklu gier sportowych, stworzona przez firmę EA Sports i nawiązująca do tematyki piłkarskiej. Po raz pierwszy w historii serii bitmapowe sylwetki zawodników zostały zastąpione przez w pełni trójwymiarowe modele.

Sportowe | piłka nożna

PC Windows
Okładka FIFA 97 (PC)

producent: EA Sports

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

13czerwca1996

Kolekcja gier
Obserwuj grę

FIFA 97 to kolejna odsłona cyklu gier sportowych, stworzona przez firmę EA Sports i nawiązująca do tematyki piłkarskiej. Po raz pierwszy w historii serii bitmapowe sylwetki zawodników zostały zastąpione przez w pełni trójwymiarowe modele, które wykonano przy użyciu nowatorskiej techniki MotionBlending (za wzorzec posłużył popularny w tamtych latach piłkarz David Ginola).

Gra oferuje następujące tryby rozgrywki: mecz towarzyski, zmagania ligowe (reprezentowane przez kilkadziesiąt zespołów z 11 krajów plus wszystkie zawarte w programie drużyny narodowe), oraz turniej o mistrzostwo świata, z kwalifikacjami i fazą play-off. Oprócz potyczek na trawie, użytkownicy FIFA 97 mogą również pokusić się o rozgrywki w hali, w której rządzą nieco inne prawidła, niż na tradycyjnej murawie (brak możliwości wybicia piłki poza boisko, mniejsza liczba zawodników, itd.). Jak zwykle w przypadku produktów firmy Electronic Arts, gracze dysponują sporymi możliwościami ingerencji zarówno w rozwiązania taktyczne (również w trakcie meczu), jak i zestawem opcji, zmieniających podstawowe aspekty zabawy (długość rozgrywki, uwzględnienie fauli, tzw. „spalonych”, czy kontuzji zawodników).

Trójwymiarową oprawę wizualną uzupełnia znakomite udźwiękowienie, które zostało znacznie rozwinięte w stosunku do tego, co można było usłyszeć w poprzednich edycjach gry. W FIFA 97 skorzystano z usług aż trzech profesjonalnych komentatorów: Johna Motsona, Andy’ego Gray’a i Desa Lynmana. Program może pochwalić się również rozbudowanym trybem multiplayer, pozwalającym bawić się jednocześnie dwudziestu graczom naraz.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 20  

Ocena czytelników: 5,9 / 10 na podstawie 386 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe FIFA 97

odpowiednia dla każdego wieku

Historia serii FIFA - część IV
Historia serii FIFA - część IV

wiadomość12 czerwca 2008

Dzisiejszy odcinek będzie odcinkiem specjalnym, a jego temat przewodni brzmi: FIFA na Mistrzostwach Świata. Jak sami dobrze wiecie, co cztery lata rozgrywane są Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, a dla EA Sports jest to znakomita okazja do zwiększenia swoich zysków całkiem niewielkim kosztem.