Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Fatherdale: The Guardians of Asgard (PC)
OkładkaFatherdale: The Guardians of Asgard (PC)

Fatherdale: The Guardians of Asgard PC

Gra osadzona w bardzo wiernie oddanych realiach średniowiecznej Europy Północnej Roku Pańskiego 1072, łącząca w sobie w pełni funkcjonalną grę gatunku cRPG, ciekawą przygodówkę i lekcję historii dla amatorów.

RPG | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fatherdale: The Guardians of Asgard Premiera PC

4sierpnia2003

producent: Snowball Interactive Strona oficjalna

inny językinny język

Gry podobne do Fatherdale: The Guardians of Asgard

Baldur's Gate II: Cienie Amn

Icewind Dale

Planescape Torment

Fatherdale to przygodowa gra cRPG osadzona w średniowiecznych realiach. Wizualnie bardzo podobna jest do gier takich jak Baldur’s Gate czy też Planescape: Torment. lecz nie należy traktować jej jako „efektu echa” wyżej wymienionych pozycji. Producenci bardzo dogłębnie odrobili swoje lekcje historii średniowiecznej Europy co zaowocowało unikalną jeżeli chodzi o świat gier komputerowych zgodnością z realiami epoki. Poczynając od bardzo dobrze zaadoptowanych od gry technik walki charakterystycznych dla tego okresu, poprzez realizację wizualną całej krainy łącznie z nazwami geograficznymi, aż po dokładnie wymodelowane uzbrojenie i ekwipunek, wszystko ma sprawiać wrażenie autentyczności. Zachowany balans pomiędzy walkami, podróżowaniem i rozmowami ma zapobiec znudzeniu podczas rozgrywki.

Akcja gry przenosi nas w średniowieczne realia roku 1072. Jako jeden z niewielu nieśmiertelnych bohaterów, chroniących starożytną wiedzę i artefakty, w czasie wędrówki znajdujemy zwłoki wojownika w odludnym zakątku doliny Fatherdale. Zdarzenie to powoduje, iż zostajemy wciągnięci w długą historię pełną łez, krwi i walki, której zakończenia nie jesteśmy w stanie przewidzieć.

Podzielona na siedem epizodów fabuła rozgrywać się będzie w szesnastu urozmaiconych lokacjach, takich jak stepy, lasy i bagna, równiny, zakola rzek czy nawet leśna twierdza Keeps of the Guardians. Kraina wypełniona jest ponad 130 wyjątkowymi postaciami NPC, które na dodatek mogą swobodnie poruszać się pomiędzy lokacjami. Przedmioty posiadają rozbudowane statystyki opisujące np. ich jakość, stopień zużycia, jakość materiału z jakiego zostały wykonane i inne. Zawsze mamy pod ręką pamiętnik gdzie zapisywane są postępy w grze, łącznie z mapą i opisami odwiedzanych lokacji. Realistyczny model walki uwględnia zarówno zbalansowany system parametrów i umiejętności bohaterów, jak i ich aktualny stan fizyczny.

  • Wierność historyczna realiom epoki.
  • Unikalni bohaterowie z niepowtarzalnymi cechami i parametrami.
  • Ukierunkowanie na rozwój postaci podobny do klasycznych gier RPG.
  • System reputacji odzwierciedlający postępowanie postaci w trakcie gry.
  • Zmiana wyposażenia postaci wpływa na jej wygląd.

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 66 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Fatherdale: The Guardians of Asgard: 12+