Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Fantasy World Dizzy (PC)

Fantasy World Dizzy PC

Zaks po raz kolejny przypomniał o sobie. Tym razem celem czarnoksiężnika stał się troll Rockwart, który pod wpływem uroku przeszedł na stronę zła i na polecenie swojego nowego pana porwał ukochaną naszego bohatera, piękną Daisy.

Akcji

PC Windows
Okładka Fantasy World Dizzy (PC)

producent: Oliver Twins

wydawca: Codemasters

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4kwietnia1990

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Zaks po raz kolejny przypomniał o sobie. Tym razem celem czarnoksiężnika stał się troll Rockwart, który pod wpływem uroku przeszedł na stronę zła i na polecenie swojego nowego pana porwał ukochaną naszego bohatera, piękną Daisy. Oczywiście zadaniem gracza, który po raz kolejny wcieli się w rolę Dizzy’ego, jest odnaleźć życiową partnerkę i tym samym, zniweczyć plany czarnoksiężnika...

Jak zwykle mamy do czynienia z grą zręcznościową, w której ogromny nacisk położono na elementy przygodowe. Dizzy może bowiem zbierać przedmioty, które wykorzystane w odpowiednim miejscu utorują dalszą drogę do ukochanej. Początkowo, jajowaty stwór może nieść tylko dwie rzeczy naraz, ale po odnalezieniu worka, ich ilość zwiększy się do czterech. Oprócz prawidłowego wykorzystania przedmiotów, Dizzy musi także zebrać trzydzieści monet. Jeśli zabraknie mu choć jednej, ukończenie gry będzie praktycznie niemożliwe.

Od strony wizualnej jest to jak dotąd najlepsze wydanie przygód Dizzy’ego na PeCety. Kolorowa grafika, przygotowana z dużą dbałością o szczegóły, prezentuje się znacznie lepiej niż w innych częściach gry. Podczas konwersacji z napotykanymi postaciami, widzimy duże i bardzo ładne postacie rozmówców, wraz z charakterystycznymi dymkami, jak w komiksach. Niestety, nic dobrego nie można powiedzieć o oprawie dźwiękowej, która ogranicza się do popiskiwań PC Speakera. Muzyki w Fantasy World Dizzy w ogóle nie ma.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 96 głosów czytelników.

Gry podobne do Fantasy World Dizzy

Wymagania wiekowe Fantasy World Dizzy

odpowiednia dla każdego wieku

Ośmiobitowy klasyk Dizzy powraca
Ośmiobitowy klasyk Dizzy powraca

wiadomość23 listopada 2011

Firma Codemasters sprawiła wszystkim niemałą niespodziankę. Wydawca zapowiedział bowiem powrót znanej z komputerów 8-bitowych serii Dizzy.