Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4
Okładka Falcon Age (PC)

Falcon Age

Przygodowa gra akcji FPP, w której trafiamy na planetę opanowaną przez agresywne roboty. Wcielając się w dziewczynę imieniem Ara, która opiekuje się młodą sokolicą, stajemy do walki z kolonizatorami.

Przygodowe | FPP | science fiction | roboty | zwierzęta | Oculus Rift | przygodowe gry akcji | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna | Epic Store exclusive

Okładka Falcon Age (PC)

data premiery gry:

9kwi2019

PS4

6wrz2019

PC

Falcon Age jest przygodową grą akcji, opracowaną przez studio Outerloop Games. Produkcja wykorzystuje gogle rzeczywistości wirtualnej i kontrolery ruchowe, jednak nie wymaga ich do działania.

Fabuła

W Falcon Age gracze trafiają na obcą planetę, która padła ofiarą inwazji ze strony agresywnych robotów. Najeźdźcy zniszczyli kulturę zamieszkującego ją ludu oraz pozbawili ją zasobów naturalnych, co uczyniło z niej wielką pustynię. W trakcie zabawy wcielamy się w Arę, czyli dziewczynę wtrąconą do więzienia za niewielkie przewinienie. Czekając na wyrok, bohaterka zaprzyjaśnia się z jastrzębiem, a kiedy obojgu udaje się uciec, wyruszają w długą i niebezpieczną podróż. W jej trakcie muszą nie tylko nauczyć się walki o przetrwanie, lecz także udzielić wsparcia ruchowi oporu, by raz na zawsze wyrzucić najeźdźców z ich ojczystego globu.

Mechanika

W Falcon Age akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Rozgrywka polega na przemierzaniu lokacji, prowadzeniu rozmów z zamieszkującymi je postaciami oraz na walce z przeciwnikami. W starciach Ara robi użytek przede wszystkim z broni białej, korzystając ze wsparcia jastrzębia, który w miarę upływu czasu staje się coraz skuteczniejszym drapieżnikiem.

Kwestie techniczne

Falcon Age posiada trójwymiarową grafikę, która może się podobać nawet pomimo swojej prostoty, co jest zasługą przyjemnej dla oka, kreskówkowej stylistyki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2,5+ GB

Ocena czytelników: 0,5 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 1,4 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69,00 PLN

Gry podobne do Falcon Age

Klasyfikacja PEGI Falcon Age

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Falcon Age

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i5 3.5 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 290X lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 10 64-bit

PS4
PC