Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Fables & Fiends - The Legend of Kyrandia: Malcolm's Revenge, Book Three (PC)

The Legend of Kyrandia 3: Malcolm's Revenge PC

Fables & Fiends - The Legend of Kyrandia: Malcolm's Revenge, Book Three

Malcolm’s Revenge to ostatnia gra przygodowa z serii The Legend of Kyrandia i zdecydowanie najbardziej interesująca, jako że pozwala wcielić się w rolę tytułowego, przebiegłego błazna.

Przygodowe

PC Windows
Okładka Fables & Fiends - The Legend of Kyrandia: Malcolm's Revenge, Book Three (PC)

producent: Westwood Studios

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

6czerwca1994

Malcolm’s Revenge to ostatnia gra przygodowa z serii The Legend of Kyrandia i zdecydowanie najbardziej interesująca, jako że pozwala wcielić się w rolę tytułowego błazna. Ów jegomość, jak doskonale pamiętamy, nieźle namieszał kiedyś w królestwie Kyrandii i został za to surowo ukarany. Teraz nadszedł czas na wyjaśnienie sobie pewnych kwestii i ewentualną zemstę.

W porównaniu z poprzednikami, zmieniło się niewiele. Mamy więc stary, dobry interfejs „point & click” i przejrzysty inwentarz wyświetlony pod głównym ekranem. Ale to tylko pozory. Największą nowością jest wskaźnik nastroju, który pozwala nam rozmawiać z napotykanymi osobami na trzy różne sposoby. Oczywiście ma to istotne znaczenie dla samej rozgrywki. Czasem, żeby ruszyć akcję do przodu, trzeba będzie przeprowadzić dialog w konkretnym trybie. Kolejną innowacją jest nieliniowość scenariusza. Istnieją trzy metody na wykonanie całego zadania, a co za tym idzie, trzy różne zakończenia. Ilość wariantów po drodze do finału trudno zliczyć, np. do dżungli możemy się dostać aż na sześć sposobów. Pod koniec gry, musimy też dokonać ważnego wyboru, pomiędzy dobrem, a złem.

Pod względem graficznym, Malcolm’s Revenge prezentuje się nieco lepiej niż wcześniejsze odsłony serii, ale trudno mówić tu o jakiejś rewolucji – nadal jest to tryb niskiej rozdzielczości. Duże wrażenie robi muzyka, już nie mistyczna jak w poprzednich odcinkach, ale bardziej rozrywkowa i wesoła – jak ulał pasująca do szyderczego charakteru głównego bohatera.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 270 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Fables & Fiends - The Legend of Kyrandia: Malcolm's Revenge, Book Three

12+

Wymagania sprzętowe The Legend of Kyrandia 3: Malcolm's Revenge

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • 486 DX
  • 4 MB RAM