Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Fables & Fiends - The legend of Kyrandia: Hand of Fate, book two (PC)

The Legend of Kyrandia: Hand of Fate PC

Fables & Fiends - The legend of Kyrandia: Hand of Fate, book two

Druga część przygodowej trylogii opowiadającej o krainie Kyrandia. Kyrandia powoli znika, fragment, po fragmencie, a czarodziejce Zanthii przypada zadanie odkrycia przyczyny tego nieszczęścia.

Przygodowe

PC Windows
Okładka Fables & Fiends - The legend of Kyrandia: Hand of Fate, book two (PC)

producent: Westwood Studios

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

6września1993

Druga część przygodowej trylogii opowiadającej o krainie Kyrandia. W poprzedniczce wcielaliśmy się w postać Brandona, królewicza, który powstrzymał niegodziwego błazna Malcolma przed przejęciem władzy w Kyrandii, tym razem zaś stajemy się młodą czarodziejką o imieniu Zanthia. Kyrandia powoli znika, fragment, po fragmencie, a nikt, nawet najwięksi czarnoksiężnicy nie wiedzą jak temu zapobiec. W końcu, na wyspie pojawia się tajemnicza Ręka i twierdzi, iż lekarstwem na owo znikanie jest magiczny kamień/kotwica znajdujący się w centrum świata. Zanthii przypada zadanie odbycia tej niebezpiecznej podróży. Co więcej, jak się później okazuje, kotwica nie jest lekarstwem które pomoże Kyrandii, a za nieszczęście jakie ją spotkało stoi, nie kto inny jak sama Ręka.

W stosunku do części pierwszej gra poddana została licznym zmianom. Przede wszystkim w Hand of Fate zawarto dłuższą i bogatszą fabułę, przez co wydłużeniu uległa sama rozgrywka. Akcja nie toczy się jedynie w Kyrandii, lecz także w szeregu innych, malowniczych miejsc, a podczas podróży spotykamy dużo więcej postaci pobocznych. Zadbano też o to by grafika i dźwięk ponownie zauroczyły graczy, zaś interfejs, zgodnie z zasadą „lepsze jest wrogiem dobrego” pozostał niemalże niezmieniony. Reasumując Hand of Fate to doskonałe rozwinięcie oryginalnej Kyrandii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 295 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Fables & Fiends - The legend of Kyrandia: Hand of Fate, book two

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe The Legend of Kyrandia: Hand of Fate

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • PC 386DX 33MHz
  • 4MB RAM