Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS2
Okładka EyeToy: Kinetic (PS2)

EyeToy: Kinetic PS2

EyeToy: Kinetic

Kolejna odsłona zręcznościowej gry ruchowej, wykorzystującej kamerę w formie kontrolera. Tym razem możemy zrobić z naszego domu mini-fitness club, wykonując szereg ćwiczeń i ruchów przygotowanych przez twórców tytułu.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka EyeToy: Kinetic (PS2)

data premiery gry w wersji PS2:

1lutego2005

1lutego2005

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Londyński oddział Sony Computer Entertainment proponuje kolejną modyfikację zabawy z kamerą EyeToy o podtytule Kinetic. Tym razem wspólnie z NIKE MOTIONWORKS (grupa trenerów, specjalistów od ćwiczeń fizycznych) producenci oddają do dyspozycji bawiących się prawdziwe centrum fitness.

Rozgrywka opiera się na użyciu specjalnej kamery, która rejestruje ruchy osoby ćwiczącej. Wypełniając sekwencje ćwiczeń (poruszając się przed urządzeniem filmującym w zaprezentowany na ekranie sposób), wyświetlanych na telewizorze, zupełnie nieświadomie dbamy o zdrowie. Urządzenie dba, by oprócz ogólnego rozwoju, poprawie ulegały czas reakcji, zdolność utrzymywania równowagi. Wypracowywana jest prawidłowa postura, regulowany oddech, a nawet zmniejszane napięcie.

Wszystkie ćwiczenia opracowane zostały przez ekspertów, więc wdrażane są one stopniowo. Dodatkowym aspektem, który zwiększa frajdę płynącą z gimnastyki jest tryb Osobistego Trenera. Pozwala on na dostosowanie zajęć do poziomu osoby korzystającej z urządzenia, pozwala uniknąć rutyny, umożliwia stopniowy rozwój.

W EyeToy: Kinetic w stosunku do poprzednich części usprawniona została kamera. Szerokokątny obiektyw zwiększa zasięg urządzenia, umożliwiając wykonywanie bardziej złożonych ruchów.

Grafika nie odgrywa w tym tytule znaczącej roli. Ogranicza się ona głównie do uatrakcyjnienia prezentacji na ekranie przez drobne efekty specjalne. Do ćwiczeń przygrywa odpowiednio dopasowana muzyka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 114 głosów czytelników.

Gry podobne do EyeToy: Kinetic

Klasyfikacja PEGI EyeToy: Kinetic

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe EyeToy: Kinetic

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • kamera EyeToy
EyeToy: Kinetic - recenzja gry
EyeToy: Kinetic - recenzja gry

Recenzja 11 października 2005, 11:47

Jednak najbardziej tradycyjną ze stref jest Tone Zone. Bierze ona garściami z programów ćwiczeń, które mogą być wykonywane w pozycji leżącej. Dzięki temu możemy systematycznie pracować nad poprawą wybranych partii mięśniowych, takich jak na przykład brzucha. Warto zaznaczyć, że ćwiczeń jak i możliwości jest naprawdę ogrom. W pierwszej chwili można się nawet zgubić w tak na dobrą sprawę bardzo przejrzystym menu. W sumie gra jest bardzo prosta i powiem szczerze, że nawet określenie gra niezbyt do tej produkcji pasuje.