Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka eXceed 3rd - Jade Penetrate Black Package (PC)
OkładkaeXceed 3rd - Jade Penetrate Black Package (PC)

eXceed 3rd - Jade Penetrate Black Package PC

Zwieńczenie trylogii scrollowanych strzelanek w stylu retro. Bierzemy udział w rywalizacji o zajęcie wolnego miejsca w rządzącej światem Pandemonium radzie siedmiu Lordów Kardynałów. Na drodze głównej bohaterki do osiągnięcia tego celu staje grupka konkurentów.

Zręcznościowe | science fiction | 2D | indie | shoot 'em up

Kolekcja gier
Obserwuj grę

eXceed 3rd - Jade Penetrate Black Package Premiera PC

29marca2012

producent: Tennen-Sozai wydawca: Capcom Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do eXceed 3rd - Jade Penetrate Black Package

AirStrike 3D: Operation W.A.T.

Astro Avenger II

Jamestown: Legend of the Lost Colony

eXceed 3rd - Jade Penetrate Black Package to ostatnia część trylogii rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jest to w dalszym ciągu klasyczny przedstawiciel gatunku scrollowanych strzelanek, w którym obserwujemy główną bohaterkę z lotu ptaka, a z góry ekranu napływają kolejne hordy śmiertelnie niebezpiecznych przeciwników. Twórcy starają się jednak za każdym razem wprowadzić pewne unikatowe elementy. O ile w poprzedniej części był to efekt biegunowości, to w eXceed 3rd - Jade Penetrate Black Package wykorzystano spowolnienie czasu wspierających nas chowańców oraz specjalny atak samonaprowadzającym laserem.

W świecie Pandemonium bez przerwy trwa walka o władzę. Największy wpływ na losy ludzkości ma rada składająca się z siedmiu tzw. Lordów Kardynałów. Piastują oni dożywotnio swoje stanowiska, więc bardzo trudno zająć ich miejsce. Główna bohaterka gry, Rayne Lindwurm z Klanu Smoka, od zawsze marzyła o tej funkcji. Teraz, gdy jeden z członków rady odszedł, staje przed ogromną szansą urzeczywistnienia swoich pragnień. Na drodze do celu pojawiła się jednak grupa konkurentów. Najgroźniejszym z nich jest siostra protagonistki, Celestia, uważana za główną pretendentkę do tytułu Lorda Kardynała. Zadaniem gracza jest pokonanie wszystkich rywali na sześciu poziomach zwieńczonych starciami z potężnymi przeciwnikami.

Oprócz zwykłego ataku i ograniczonej liczby bomb do dyspozycji graczy oddano możliwość przeprowadzenia specjalnego ataku, tzw. Burn Air Raid, polegającego na wystrzeleniu wiązki ośmiu samonaprowadzających się laserów. Do wykorzystania go konieczne jest naładowanie wskaźnika many poprzez skuteczne eliminowanie przeciwników i zbieranie power-upów. Główna bohaterka korzysta także z pomocy istot zwanych Mini-Tiamats, które zapewniają dodatkowe wsparcie ogniowe. W trudnych sytuacjach bardzo przydatna okazuje się być funkcja chwilowego spowolnienia czasu. Przygotowano również opcję automatycznej detonacji bomb w momencie zbliżenia się pocisku przeciwnika, co stanowi ostatnią deskę ratunku przed utratą życia.

Oprawa graficzna gry eXceed 3rd - Jade Penetrate Black Package powinna przypaść do gustu miłośnikom japońskiej kreski. Cała rozgrywka została ukazana w klasycznym 2D.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe eXceed 3rd - Jade Penetrate Black Package: Odpowiednia dla każdego wieku.

eXceed 3rd - Jade Penetrate Black Package Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 128 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB
  • 172 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7