Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka eXceed 2nd - Vampire REX (PC)
OkładkaeXceed 2nd - Vampire REX (PC)

eXceed 2nd - Vampire REX PC

Druga część scrollowanej strzelanki traktującej o walce między ludzkością a wampirami. Obejmujemy kontrolę nad młodą dziewczyną, w której płynie krew obu ras.

Zręcznościowe | science fiction | 2D | indie | shoot 'em up

Kolekcja gier
Obserwuj grę

eXceed 2nd - Vampire REX Premiera PC

29marca2012

producent: Tennen-Sozai wydawca: Capcom Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

eXceed 2nd - Vampire REX to druga część japońskiej trylogii scrollowanych strzelanek osadzonych w nietuzinkowym uniwersum. Podobnie jak w klasycznych produkcjach z tego gatunku akcję obserwujemy z lotu ptaka. Poruszamy się bohaterką próbując zestrzelić przy użyciu potężnej mocy nadlatujące z góry ekranu wrogie istoty.

Korzystając ze swojej dominacji ludzkość postanowiła raz na zawsze rozprawić się z wszelkimi oznakami wampiryzmu i dewiacji brutalnie eliminując wszystkich podejrzewanych o należenie do tej grupy. Główna bohaterka, Ria File, jest pół-człowiekiem, pół-wampirem, który postanawia opowiedzieć się po stronie Nieumarłego Władcy, aby skończyć raz na zawsze z polityką nietolerancji stosowaną przez ludzi. Jej zadaniem jest wcielenie w życie strategii Oblężenia Świętej Ziemi polegającej między innymi na zniszczeniu Anielicy Anhel dostarczającej magiczną moc znanym z poprzedniej odsłony dziewczynom z oddziału Gun Bullet Children.

W porównaniu z pierwszą częścią trylogii największą nowość pod względem mechaniki rozgrywki stanowi tzw. system biegunowości. W trakcie walki wokół bohaterki unosi się świetlisty krąg. Jeżeli nadlatujące w jego stronę wrogie pociski mają taki sam kolor, to ich energia zostaje wchłonięta. Gracz może na bieżąco manipulować barwą bariery tak, aby wyeliminować największe zagrożenie. Dla uzyskania dobrego wyniku punktowego konieczne jest zadawanie seryjnych trafień zapewniających dodatkowe premie do ostatecznego rezultatu.

Oprawa graficzna gry eXceed 2nd - Vampire REX prezentuje taki sam poziom jak jej poprzedniczka. Oznacza to, że mamy do czynienia z klasycznym 2D rodem z dawnych automatów.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe eXceed 2nd - Vampire REX: Odpowiednia dla każdego wieku.

eXceed 2nd - Vampire REX Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 128 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB
  • 172 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7