Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka EverQuest Deluxe Edition (PC)

EverQuest Deluxe Edition PC

EverQuest Deluxe Edition to pełna wersja jednej z najpopularniejszych gier massivelly multiplayer online cRPG zrobionej przez firmę Verant Interactive, oprócz podstawowej wersji gry zawierająca dwa dodatki The Ruins of Kunark i The Scars of Velious.

RPG | zagraj za darmo | MMO

PC Windows
Okładka EverQuest Deluxe Edition (PC)

data premiery gry w wersji PC:

15kwietnia2001

30lipca2001

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gdy producenci gier zauważyli ogromny sukces komercyjny pierwszego Massive Multiplayera, jakim była Ultima Online, nie trzeba było długo czekać na ich reakcję. Następna na ten obiecujący rynek wkroczyła firma Sony z wysokobudżetową produkcją Everquest. O ile Ultima Online jest przykładem pierwszej generacji takich gier, a Asheron's Call to zdecydowanie druga generacja, Everquest należałoby zakwalifikować do generacji „jeden i pół”. Mając możliwość obserwacji błędów Ultimy Online producentom Everquesta udało się uniknąć większości z nich, jednak popełnili przy tym wiele nowych np. problemy ze zbalansowaniem różnych ras i klas postaci.

Pomimo to gra nadal cieszy się dużą popularnością, a wysoko rozwinięte postacie z niej można kupić na internetowych aukcjach za ceny przekraczające nieraz 1000 USD. Może to szokować, ale trzeba pamiętać, że na stworzenie takiej postaci potrzeba wielu miesięcy gry co najmniej po kilka godzin dziennie, zaś za grę trzeba płacić 10 USD miesięcznie. Atutem gry jak każdego massive multiplayera jest możliwość interakcji z tysiącami innych graczy z całego świata oraz unikalna dla Everquesta ogromna ilość kombinacji ras i klas postaci, przy czym każdą gra się zupełnie inaczej.

EverQuest Deluxe Edition to pełna wersja tej gry zawierająca dwa dodatki znacznie rozszerzające cały świat. W dodatku The Ruins of Kunark otrzymujemy cały nowy kontynent, zwany Kunark, umiejscowiony na południe od Faydwer. Gracz ma dostęp do nowej rasy jaszczurów Iksar, oraz ponad 20 nowych stref, poczynając od miejsc przeznaczonych dla początkujących graczy a na legowiskach smoków kończąc.

Drugi z dodatków, The Scars of Velious rozszerza grę o mroźną krainę Velious, powstałą przez oddzielenie części Ziemi od największego kontynentu Norrath. Otrzymujemy dziewiętnaście nowych stref, takich jak: lodowe jaskinie, kryształowe groty, krypty, podziemia czy mroźne wieże oraz całkowicie nowe rodzaje potworów. Dodatkowo w Deluxe Edition znajdziemy: specjalną figurkę lizardmena Iksar, plakat z gry EverQuest oraz papierową mapę całego świata.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: tysiące  

Nośnik: 3 CD

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 76 głosów czytelników.

Gry podobne do EverQuest Deluxe Edition

Wymagania wiekowe EverQuest Deluxe Edition

12+

Wymagania sprzętowe EverQuest Deluxe Edition

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
  • Windows 98/Me/2000/XP
  • łącze internetowe
EverQuest Deluxe Edition - recenzja gry
EverQuest Deluxe Edition - recenzja gry

Recenzja 12 czerwca 2001, 11:21

Z jednej strony jest to bardzo dobry dodatek, ale z drugiej strony jest czymś więcej niż zwykłym dodatkiem – jest tym wszystkim, czym powinien być EQ. Pod młotek poszło wszystko, począwszy od grafiki, a kończąc na nowych terenach. Po pierwsze grafika; nowe modele (np. Goblin), każdemu potworowi dodano więcej polygonów, ulepszono grafikę świątyń oraz różnego rodzaju strumieni, rzek. Zmianie uległ także wygląd lasów.