Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Ever, Jane (PC)

Ever, Jane PC

Niezależna gra MMORPG, w której przenosimy się do świata wykreowanego w powieściach angielskiej pisarki Jane Austen. W Ever, Jane lądujemy w XIX-wiecznej Wielkiej Brytanii, gdzie bierzemy udział w życiu wyższych sfer, starając się budować własną pozycję społeczną.

RPG | książki | MMORPG | elementy przygodowe | crowdfunding | symulator życia | indie | MMO | historyczne | XIX wiek

PC Windows
Okładka Ever, Jane (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25sierpnia2016

Open Beta

Rejestracja do otwartych beta-testów na: http://everjane.com/my-account/

2022

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ever, Jane to oryginalna gra MMORPG, w której przenosimy się do świata wykreowanego w powieściach angielskiej pisarki Jane Austen. Mamy tu do czynienia z debiutanckim projektem niezależnego studia 3 Turn Productions.

Akcja omawianej pozycji zabiera nas w realia, które opisywała wspomniana literatka, czyli do Wielkiej Brytanii z okresu regencji (lata 1811-1820). Bierzemy udział w życiu wyższych sfer, starając się budować własną pozycję społeczną i nie pozwalając innym pozbawić się należnego nam miejsca wśród elit. W odróżnieniu od innych gier należących do tego samego gatunku, bohaterowie zamiast różnych atrybutów determinujących ich cechy fizyczne i psychiczne mają określone jedynie różne aspekty osobowości (np. wesołość albo poczucie obowiązku), wpływające na ich relacje interpersonalne, które stanowią tutaj zasadniczą część rozgrywki. Również w roli oręża nie występują miecze ani kule ogniste, lecz takie instrumenty, jak rozsiewane plotki czy fałszywe listy. Posługując się nimi, należy jednak mieć się na baczności, gdyż osoby o detektywistycznym zacięciu mogą być w stanie wytropić źródło oszczerstw i je zdemaskować.

Areną działań, na której spotykają się użytkownicy i wchodzą ze sobą w interakcje, są przede wszystkim bale i wystawne obiady. Okazje te wymagają od gracza wykazania się towarzyską zręcznością, ogładą, taktem, ale i ostrożnością. Od tego, z kim, jak długo i w jaki sposób tańczymy czy rozmawiamy, zależy poziom współczynników bohatera i jego samopoczucie. Rzecz jasna, nie bez znaczenia jest także prezencja postaci – styl jej ubrania (inny na każdą okazję), a nawet sposób, w jaki przybyła na miejsce (pieszo czy przywieziona np. karocą). W sytuacji, gdy to my organizujemy dane wydarzenie, istotna jest dodatkowo recepcja wysłanych przez nas zaproszeń, czyli to, czy otrzymujemy na nie pozytywną odpowiedź, a jeżeli tak, to czy jest ona szczera i radosna, czy też wyraźnie wymuszona i niechętna.

Jednak zabawa nie koncentruje się wyłącznie na mechanicznym powtarzaniu różnych akcji celem zdobycia jak najlepszej reputacji. Użytkownicy mają zróżnicowane zadania do wykonania, ponadto łączą się oni w rodziny, muszą więc z rozwagą planować swoje działania, mając na uwadze wspólne dobro. Warto wspomnieć, że w grze obecne są także rozmaite minigry, na przykład łowiectwo i wędkarstwo dla postaci męskich oraz szydełkowanie i gra na fortepianie dla kobiet – oddawanie się podobnym czynnościom może przyspieszyć rozwój drugorzędnych cech osobowości protagonisty.

Niestety, pod względem oprawy graficznej Ever, Jane wyraźnie odstaje od współczesnych produkcji, nawet w gatunku gier MMO. Należy jednak pamiętać, że mamy tu do czynienia z niezależnym projektem o niskim budżecie, który powstał wyłącznie dzięki wsparciu graczy za pośrednictwem platformy crowdfundingowej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 4.9 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Gry podobne do Ever, Jane

Wymagania wiekowe Ever, Jane

odpowiednia dla każdego wieku

Ever, Jane - gra MMO oparta na romansach Jane Austen sfinansowana przez Kickstartera
Ever, Jane - gra MMO oparta na romansach Jane Austen sfinansowana przez Kickstartera

wiadomość3 grudnia 2013

Na serwisie Kickstarter sukcesem zakończyła się zbiórka na projekt Ever, Jane. Będzie to gra MMORPG osadzona w Wielkiej Brytanii na początku XIX wieku, w której zamiast walką zajmiemy się rozsiewaniem plotek i budowaniem własnej pozycji społecznej.