Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka European Air War (PC)

European Air War PC

Symulator lotniczy z czasów II wojny światowej. Siadamy za sterami jednej z dwudziestu maszyn reprezentujących siły RAF, Luftwaffe oraz USAAF i bierzemy udział w szeregu misji opartych na wydarzeniach historycznych.

Symulacje | II wojna światowa | samoloty

PC Windows
Okładka European Air War (PC)

producent: MicroProse

wydawca: MicroProse

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

31października1998

European Air War to symulator lotniczy wyprodukowany i wydany w 1998 roku przez firmę MicroProse. Tytuł ten stanowi kontynuację gry 1942: The Pacific Air War stworzonej w 1994 roku. Tym razem przygotowany przez twórców teatr działań obejmuje bitwę o Anglię oraz ofensywę aliantów w Europie Zachodniej.

Główny tryb rozgrywki dla pojedynczego gracza stanowi kariera. Wcielamy się w rolę początkującego pilota, który wraz z ukończeniem kolejnych misji nie tylko wpływa na przebieg faktycznych wydarzeń historycznych, ale również awansuje na kolejne stopnie wojskowe. Dzięki temu z czasem bierzemy na siebie odpowiedzialność za całą eskadrę. Jako dowódca wydajemy polecenia pozostałym pilotom, co znacznie zwiększa możliwości taktyczne w trakcie zażartych walk na europejskim niebie. Oprócz klasycznych starć myśliwców nierzadko otrzymujemy zadania polegające na niszczeniu celów naziemnych. W takiej sytuacji warto dobrać odpowiednie uzbrojenie przed przystąpieniem do misji.

Do dyspozycji gracza oddano przeszło dwadzieścia maszyn reprezentujących siły RAF (Spitfire, Hurricane, Typhoon oraz Tempest), Luftwaffe (Bf-109, Bf-110, FW-190 oraz Me262), USAAF (P-51, P-38, P47) i inne. Większość dostępnych samolotów posiada co najmniej dwa warianty. Twórcy dołożyli wiele starań, aby wiernie oddać różnice między poszczególnymi maszynami. W trakcie rozgrywki możemy obserwować akcję zarówno z kabiny pilota, jak i z oddali. Szereg opcji pozwalających na zmianę poziomu realizmu pozwala na dostosowanie rozgrywki do własnych upodobań. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyłączyć np. efekt wiatru, przegrzania silnika czy kolizji powietrznych.

Dla miłośników historii nie lada gratkę stanowią również oryginalne zdjęcia i filmy dokumentalne z czasów II wojny światowej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe European Air War

16+

Wymagania sprzętowe European Air War

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 133 MHz
  • 32 MB RAM
  • karta grafiki 2 MB
  • 50 MB HDD
  • Windows 95/98
W przestworzach - Tbone'owy przegląd strategii i symulatorów
W przestworzach - Tbone'owy przegląd strategii i symulatorów

wiadomość21 lutego 2021

30 minut z Highfleet, aktualizacja do Flight Simulator, oraz zapowiedź nowego Combat Mission to tylko część z tego, co znajdziecie w dzisiejszym przeglądzie.