Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka ETHER Vapor Remaster (PC)
OkładkaETHER Vapor Remaster (PC)

ETHER Vapor Remaster PC

Futurystyczna scrollowana strzelanka utrzymana w stylistyce anime. Zasiadamy za sterami prototypowego myśliwca i ruszamy do walki po stronie zaawansowanej technologicznie nacji Chaldea, broniącej się przed szturmem połączonych państw znanych pod nazwą Lydia.

Zręcznościowe | science fiction | shoot 'em up

Kolekcja gier
Obserwuj grę

ETHER Vapor Remaster Premiera PC

29czerwca2012

producent: Edelweiss wydawca: Capcom Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

ETHER Vapor Remaster to remake popularnej w Japonii scrollowanej strzelanki osadzonej w klimatach science-fiction. W przeciwieństwie do klasycznych gier z tego gatunku z widokiem top-down, tutaj mamy do czynienia ze specjalną filmową kamerą, która dostosowuje perspektywę do prezentowanych na ekranie wydarzeń. W związku z tym w zależności od sytuacji obserwujemy rozgrywkę z boku przemieszczając się z lewej na prawą stronę ekranu, pionowo lub pod kątem. Naszym zadaniem jest eliminowanie zastępów wrogich jednostek przy użyciu dostępnego arsenału oraz pokonanie wyjątkowo silnych bossów na końcu każdego etapu.

Fabuła skupia się na konflikcie dwóch fikcyjnych nacji. W świecie gry niewielkie państwo o nazwie Chaldea wyróżnia się zaskakująco szybkim postępem technologicznym i jest znane przede wszystkim z produkcji urządzeń precyzyjnych. Wszystko było w porządku do momentu wynalezienia zaawansowanej sztucznej inteligencji, którą wykorzystano w przemyśle zbrojnym. W efekcie pozostałe państwa zaczęły obawiać się o swoją przyszłość i utworzyły koalicję o nazwie Lydia. Rozpoczęła się wojna. Po wielu walkach, nowopowstałemu ugrupowaniu udało się zepchnąć Chaldeę do obrony. W momencie przeprowadzania ostatecznego szturmu na jej stolicę pojawił się nowy, prototypowy myśliwiec. Gracz wciela się w rolę jego pilota, Lukę Earlgraya, i próbuje odwrócić bieg wojny.

Tytułowy myśliwiec został wyposażony w trzy rodzaje uzbrojenia. Gatling to standardowe działko skupiające swój ogień na przeciwniku znajdującym się na wprost gracza. Z kolei Winder miota dwie fale pocisków rozchodzące się na boki, ale zadające niewielkie obrażenia do przodu. Ostatnia z podstawowych broni, Lock-On, wystrzeliwuje jednocześnie szereg rakiet samonaprowadzających. Ich siła zależy od tego jak długo działo pozostawało bezczynne. Dodatkowo każdy z typów wyposażenia posiada alternatywny tryb strzału pozwalający np. na stworzenie bariery ochronnej.

Za każdego zestrzelonego przeciwnika otrzymujemy określoną liczbę punktów. Na zakończenie etapu dostajemy dodatkowe bonusy między innymi za czas dotarcia do celu. Swoje wyniki możemy porównać z innymi graczami za pośrednictwem wbudowanych list rankingowych. Oprócz głównego trybu zabawy przygotowano także opcję Boss Rush, w której to skupiamy się na pokonywaniu po kolei wszystkich najtrudniejszych przeciwników.

Gra ETHER Vapor Remaster posiada znacznie poprawioną w porównaniu z pierwowzorem oprawę graficzną. Przygotowano szereg widowiskowych efektów 3D oraz dynamiczny system oświetlenia. Gra obsługuje maksymalnie rozdzielczość 1600x1200 pikseli. Nie zabrakło również wsparcia dla anaglifowych okularów 3D.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe ETHER Vapor Remaster: Odpowiednia dla każdego wieku.

ETHER Vapor Remaster Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 512 MB RAM (1 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 100 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7