Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4XONE
Okładka Eternal Threads (PC)
OkładkaEternal Threads (PC)

Eternal Threads

Second Chance

Eternal Threads jest produkcją łączącą cechy gier przygodowych i logicznych, w której wcielamy się w agenta manipulującego linią czasu w celu uratowania ofiar pewnego pożaru. Tytuł został opracowany przez brytyjską firmę Cosmonaut Studios.

Przygodowe | FPP | science fiction | elementy logiczne | indie | manipulacja czasem

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Eternal Threads Premiera

2022

PC PS4 XONE

Eternal Threads to gra przygodowo-logiczna, w której wcielamy się w agenta starającego się wyeliminować anomalie w linii czasu związane z pewnym pożarem, do którego doszło w 2015 roku w Wielkiej Brytanii. Za opracowanie i wydanie omawianego dzieła odpowiadają niezależni angielscy deweloperzy z firmy Cosmonaut Studios.

Fabuła

Eternal Threads opowiada o tragedii, która wydarzyła się w północnej Anglii w 2015 roku. Pewnej nocy sześć osób zginęło tam w pożarze, a ich śmierć doprowadziła do wypaczenia linii czasu. Gracz wciela się w agenta, którego zadaniem jest ocalenie ofiar. Bohater nie może jednak po prostu powstrzymać samego wydarzenia.

Mechanika

W Eternal Threads akcję najczęściej obserwujemy z perspektywy pierwszoosobowej. Grę można podzielić na dwie części. W pierwszej wpływamy na linię czasu, kształtując wybory poszczególnych bohaterów w określonych momentach. W drugiej eksplorujemy środowisko i obserwujemy konsekwencje podjętych przez nas działań. Warto odnotować, że możemy wielokrotnie podchodzić do danej sekwencji, poszukując jak najlepszego wyjścia z sytuacji.

Głównym zadaniem gracza jest ułożenie wszystkiego w taki sposób, by wszystkie ofiary przetrwały, jednak warto pamiętać, że nasze decyzje mają także daleko idący wpływ na życia poszczególnych osób. Tylko od nas zależy, czy pójdziemy po linii najmniejszego oporu, czy też spróbujemy ułożyć wydarzenia tak, by bohaterowie byli szczęśliwi.

Tryby gry

W Eternal Threads możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest kampania fabularna.

Kwestie techniczne

Eternal Threads oferuje przyzwoitą, trójwymiarową oprawę graficzną. Pod względem technologicznym gra nie oferuje niczego, czego wcześniej nie widzieliśmy, ale trójwymiarowe środowisko jest dosyć szczegółowe, a atmosferze nie można niczego zarzucić.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Eternal Threads: 16+

PC
PS4
XONE