Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Epic Manager (PC)
OkładkaEpic Manager (PC)

Epic Manager PC

Oryginalna strategia ekonomiczna, opracowana przez kanadyjskie studio ManaVoid Entertainment. Gracz trafia do klasycznego świata fantasy i wciela się w rolę zarządcy swoistej gildii bohaterów.

Strategiczne | fantasy | ekonomiczne | elementy RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Epic Manager Premiera PC

12grudnia2016

Steam

12grudnia2016

producent: ManaVoid Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Epic Manager

Dungeon Keeper 2

Evil Genius

Blackthorn Arena

Epic Manager to strategia ekonomiczna, w której kierujemy agencją talentów, werbującą bohaterów typowych gier RPG. Jest to debiutancka produkcja kanadyjskiego studia ManaVoid Entertainment.

Akcja toczy się w standardowym uniwersum fantasy, jakich pełno w produkcjach RPG. W grze kierujemy gildią, która werbuje obiecujące talenty, szkoli je w profesji poszukiwacza przygód, wyposaża we właściwy ekwipunek, a następnie wysyła na misje. Sercem całej rozgrywki jest oczywiście rozbudowany system ekonomiczny, wymuszający odpowiednie bilansowanie przychodów i wydatków.

Autorzy położyli duży nacisk na losowość rozgrywki, która obejmuje wydarzenia, misje oraz lokalizacje potworów. Świat składa się z ponad setki lokacji, a podczas zabawy regularnie zmuszani jesteśmy do podejmowania licznych ciężkich decyzji, w drastyczny sposób wpływających na dalszy przebieg kampanii. Wszystko to sprawia, że grę można przechodzić wielokrotnie, za każdym razem otrzymując świeże przygody.

Wśród naszych podwładnych znaleźli się także łowcy talentów, których wysyłamy w świat w poszukiwaniu zdolnych bohaterów. Z każdym potencjalnym herosem trzeba wynegocjować kontrakt, a następnie pokierować jego karierą, ustalając plany treningów oraz zakres przyznawanych misji. Najbardziej zyskowne zlecenia są oczywiście najniebezpieczniejsze i najbardziej czasochłonne.

W grze dostępnych jest szesnaście klas bohaterów i nie zabrakło także możliwości łączenia ich w profesje hybrydowe. Walki rozgrywane są w czasie rzeczywistym, a o wyniku starcia decydują przede wszystkim statystyki wojowników oraz ich wyposażenie. Nasza rola podczas samych potyczek ogranicza się głównie do odpalania we właściwym momencie umiejętności specjalnych. Dodatkowych emocji dostarcza fakt, że każda śmierć jest ostateczna, co wymusza staranne planowanie wszystkich posunięć.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.2 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Epic Manager: Odpowiednia dla każdego wieku.