Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Empires of the Undergrowth (PC)

Empires of the Undergrowth PC

Empires of the Undergrowth to stworzona przez niezależne studio Slug Disco nietypowa strategia czasu rzeczywistego, która oddaje graczom kontrolę nad… mrowiskiem.

Strategiczne | RTS | indie | zwierzęta

PC Windows
Okładka Empires of the Undergrowth (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1grudnia2017

wczesny dostęp

2021

2021

Steam

Empires of the Undergrowth to nietypowa gra strategiczna, która oddaje graczom kontrolę nad… mrowiskiem. Za stworzenie tej produkcji odpowiada niezależne Slug Disco Studios.

Fabuła

„Twoja królowa zadomowiła się pod gnijącą kłodą. Jest gruba i podatna na zagrożenie. Jej pierwszy miot będzie musiał poruszać się szybko, jeśli kolonia ma przetrwać. Priorytetem jest teraz znalezienie jedzenia i jest go wokół pełno, pod ziemią mieszkają jednak również inne głodne stworzenia. Robotnice muszą być czujne”.

Naszym poczynaniom w Empires of the Undergrowth towarzyszy narracja z perspektywy osoby tworzącej film dokumentalny o mrówkach, z której możemy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat funkcjonowania mrowiska.

Mechanika

Wydane na PC Empires of the Undergrowth jest strategią czasu rzeczywistego, w której zarządzamy rozwijającym się mrowiskiem. Mamy możliwość stopniowego rozwijania swojej „bazy”, budowania tuneli i komnat, w których można gromadzić jedzenie i wychować młode. Z kolei na powierzchni rozgrywa się bezwzględna walka o terytorium, w której musimy stawić czoła m.in. groźnym żukom i pajęczakom, a także innym koloniom mrówek. Kluczem do sukcesu są odpowiednio zaprojektowane gniazdo, rozmiar armii i atak w odpowiednim czasie.

Tryby gry

Zabawa oferuje kilka trybów gry, m.in. Formicarium, w ramach którego przejmujemy kontrolę nad wyjątkowym gatunkiem mrówek, które przejmują DNA i asymilują przydatne cechy swoich oponentów. Gra umożliwia jednak zabawę także innymi gatunkami mrówek – każdy z nich posiada charakterystyczne siły i słabości.

Kwestie techniczne

Empires of the Undergrowth na PC wyróżnia się atrakcyjną, wykonaną w pełnym trójwymiarze oprawą graficzną. Modele zarówno mrówek, jak i innych owadów czy pajęczaków są szczegółowe i ładnie animowane. Niczego nie można zarzucić również lokacjom – zarówno tym, które znajdują się na powierzchni, jak i pod ziemią.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.3 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do Empires of the Undergrowth

Wymagania wiekowe Empires of the Undergrowth

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Empires of the Undergrowth

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-4340 3.6 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7850 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7 64-bit