Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Empires: Dawn of the Modern World (PC)

Empires: Dawn of the Modern World PC

Empires: Dawn of the Modern World to strategia czasu rzeczywistego (RTS), wyprodukowana przez studio deweloperskie Stainless Steel.

Strategiczne | RTS

PC Windows
Okładka Empires: Dawn of the Modern World (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21października2003

19listopada2003

pudełko PL

Empires: Dawn of the Modern World to strategia czasu rzeczywistego stworzona przez zespół Stainless Steel Studios, który zasłynął w świecie dzięki grze zatytułowanej Empire Earth. Twórcy bardzo szczegółowo przeanalizowali gusta graczy dotyczące ulubionych okresów historycznych i w odróżnieniu od Empire Earth, gdzie tematem był rozwój ludzkości od jej początku, aż do odległej przyszłości, tu skupiono się na 1000 lat historii naszej cywilizacji obejmujących okres od Średniowiecza do II Wojny Światowej. To samo tyczy się wielkości map, na których tyczy się akcja – gracze uznali, że w Empire Earth najbardziej podobały im się te ogromne (typu „gigantic” lub „large islands”), dlatego też w Empires: Dawn of the Modern World skupiono się właśnie na terenach o tych rozmiarach.

Jest to gra traktująca o rozwoju imperium i podboju. Pozwala graczom stanąć na czele legendarnych cywilizacji i poprowadzić milionowe armie do bitew na lądach, morzach, oceanach oraz w powietrzu. Każda z cywilizacji (m.in. Anglia, Niemcy i Korea) posiada inne jednostki wojskowe, dysponuje inną technologią i innymi możliwościami ekonomiczno-gospodarczymi, wykorzystuje też różne taktyki walki - rzecz jasna wszystko oparto o autentyczne możliwości i cechy danej nacji. Dla przykładu Niemcy mogą wynaleźć słynną taktykę wojenną „Blitzkrieg”, posiadają Gestapo i mogą wykorzystywać w walce broń chemiczną (chlor). Anglicy zaś są potęgą imperialistyczną i naukową, mogą też wykorzystywać w walce zarazę „Czarną Śmierć”. Z kolei siłą Korei jest ślepe oddanie narodu władcy (graczowi), wyznawanie filozofii Konfucjanizmu oraz sztuka wojenna.

  • Dwa różne tryby gry: jeden dedykowany tym graczom, którzy lubują się w dynamicznej rozgrywce skupiającej się na walce i bitwach, drugi przeznaczony dla miłośników spokojniejszej gry i powolnego rozwijania imperium, budowania budynków, wynajdowania nowych technologii, itp.
  • W trybie single player przygotowano kilka rozbudowanych kampanii (każda z składająca się z szeregu rozdziałów). W każdej występuje postać pierwszoplanowa, słynny z historii dowódca czy bohater.
  • Udoskonalony silnik graficzny 3D, wykorzystany wcześniej w Empire Earth (real-time shadows, vertex shaders, bump mapped terrain, water reflections oraz environment reflection mapping).
  • Rozbudowany tryb rozgrywki wieloosobowej za pośrednictwem sieci lokalnej i Internetu.
  • Szereg surowców, w tym: produkty rolne, zwierzęta, drewno, itp.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 192 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 169 PLN

Gry podobne do Empires: Dawn of the Modern World

Klasyfikacja PEGI Empires: Dawn of the Modern World

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Empires: Dawn of the Modern World

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Procesor Pentium III 1 GHz
  • 256 MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D
  • 900 MB HDD
Empires: Dawn of the Modern World - recenzja gry
Empires: Dawn of the Modern World - recenzja gry

Recenzja 5 lutego 2004, 11:51

Game Settings pozwala na zmianę ustawień gry pod trzema kątami: graficznym, muzycznym, a także interfejsu. W dziedzinie grafiki uczyniono ogromny krok naprzód - możemy dowolnie zmieniać jakość wyświetlanych tekstur, cieniowanie, detale postaci i wiele innych! Na szczególną uwagę zasługuje rozdzielczość, którą można ustawić w przedziale od 800x600 do 1280x960, w zależności od mocy posiadanego sprzętu. W kwestii audio można dokonać selekcji utworów i ich głośności odgrywanych w tle, a także zmienić ich jakość. Interfejs możemy regulować w zależności od własnych potrzeb, zmieniać czas autozapisów, ustawień kamery i wiele, wiele innych...