Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4SwitchXONE
Okładka Elderborn (PC)

Elderborn

Polski slasher z widokiem FPP, czerpiący między innymi z takich gier jak Dark Messiah of Might and Magic, Arx Fatalis czy Dark Souls. W Elderborn wcielamy się w wojownika, który eliminuje zastępy przeciwników, wywijając bronią białą.

Akcji | FPP | fantasy | elementy RPG | polskie | indie | slasher | soulslike

Okładka Elderborn (PC)

producent: Hyperstrange

wydawca: Hyperstrange

data premiery gry:

30sty2020

PC

Elderborn jest slasherem, za którego opracowaniem stoi niezależne polskie studio Hyperstrange, założone w kwietniu 2015 roku. Źródłem inspiracji dla twórców były kultowe produkcje pokroju Dark Messiah of Might and Magic i Arx Fatalis, a także serii Souls.

Fabuła

Elderborn zabiera nas w podróż do fantastycznej krainy, której mieszkańcom przed wiekami udało się odeprzeć atak ze strony tajemniczej i przerażającej Złotej Armii. Setki lat później dawno zapomniany wróg powrócił, a zadaniem gracza wcielającego się w nieustraszonego wojownika jest odkrycie sekretu jego potęgi i rozprawienie się z nim raz na zawsze.

Mechanika

W grze Elderborn akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Przemierzając posępne lokacje, wśród których znajdziemy między innymi skąpane w mroku lochy czy ponure ruiny, zajmujemy się przede wszystkim walką z przeciwnikami. Oponentów, jak bandyci, nieumarli lub rozmaite potwory pokroju przerośniętych skorpionów, eliminujemy przy użyciu szerokiego wachlarza broni białej. Starcia są dynamiczne, a w ich trakcie musimy nie tylko blokować ataki, wykonywać błyskawiczne uniki i wyprowadzać szybkie kontry, lecz także uważnie obserwować ruchy wrogów, by znaleźć ich potencjalne słabe punkty, na czele z lukami w obronie.

Kwestie techniczne

Choć z technicznego punktu widzenia trójwymiarowa grafika gry Elderborn nie prezentuje się szczególnie okazale, pomysłowi przeciwnicy i posępne projekty lokacji mogą się podobać. Zabawa toczy się przy akompaniamencie heavy metalowego soundtracku skutecznie zagrzewającego do boju.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 4 GB

Cena gry w dniu premiery: 53,99 PLN

Wymagania wiekowe Elderborn

18+

Wymagania sprzętowe Elderborn

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i5-7500 3.4 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 780M lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit

Premiera Elderborn – polskiego slashera FPP łączącego Dooma z Dark Souls
Premiera Elderborn – polskiego slashera FPP łączącego Dooma z Dark Souls

wiadomość30 stycznia 2020

Dzisiaj na platformach Steam oraz GOG.com pojawi się Elderborn, czyli slasher wyglądający niczym spokrewnione z Dark Messiah of Might and Magic dziecko Dooma i Dark Souls. Tytuł został opracowany przez niezależne polskie studio Hyperstrange.

PC
PS4
XONE
Switch