Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS5XSX
Okładka EA Sports UFC 5 (PS5)
OkładkaEA Sports UFC 5 (PS5)

EA Sports UFC 5

Piąta część opartej na licencji UFC serii gier sportowych poświęconych mieszanym sztukom walki (MMA). EA Sports UFC 5 oferuje między innymi nowe systemy uszkodzeń ciała oraz walki w parterze, a także oprawę graficzną wysokiej jakości.

Sportowe | MMA | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

EA Sports UFC 5 Premiera

27paź2023

PS5 XSX

Gry podobne do EA Sports UFC 5

Undisputed

WWE 2K24

AEW: Fight Forever

EA Sports UFC 5 jest piątą odsłoną cyklu poświęconych mieszanym sztukom walki (MMA) gier sportowych, zapoczątkowanego w 2014 roku. Produkcja, oparta na licencji amerykańskiej organizacji mieszanych sztuk walki – UFC – została opracowana przez firmę EA Sports.

Mechanika

Filarem rozgrywki w EA Sports UFC 5 są toczone przez nas pojedynki w oktagonie. Choć mamy do czynienia z grą zręcznościową, deweloperzy dołożyli starań, by walki prezentowały się możliwie najbardziej realistycznie. Kluczem do sukcesu jest więc poznanie mocnych i słabych stron zawodników, z którymi przychodzi nam się mierzyć, i wypracowanie stylu walki pozwalającego nam obronić się przed tymi pierwszymi oraz wykorzystywać te drugie na swoją korzyść. Jak przystało na produkcję z licencją UFC, w grze pojawiają się prawdziwi zawodnicy. Ponadto występują w niej prawdziwe legendy sportów walki, jak choćby Muhammad Ali.

Na tle poprzednich części serii opisywana produkcja wyróżnia się za sprawą nowego systemu uszkodzeń ciała. Sprawia on, że uderzenia przyjmowane przez zawodników wpływają na ich mobilność, obronę oraz wytrzymałość. Zbyt duże obrażenia mogą natomiast poskutkować interwencją lekarza, który zdecyduje, czy poturbowany zawodnik jest w stanie kontynuować walkę. Ponadto autorzy pochylili się nad walką w parterze, dzięki czemu stała się ona bardziej płynna i realistyczna. Oprócz tego pojedynki urozmaicają widowiskowe powtórki nokautów, na których możemy zobaczyć z bliska efektowne finishery.

Tryby gry

W EA Sports UFC 5 można grać w pojedynkę lub w trybie multiplayer. Z innymi graczami można mierzyć się lokalnie bądź przez Internet.

Kwestie techniczne

EA Sports UFC 5 działa w oparciu o technologię Frostbite. Twórcy należycie wykorzystali jej możliwości, dzięki czemu gra cieszy oko pełnymi detali modelami zawodników oraz realistycznymi animacjami.

Ostatnia modyfikacja 18 października 2023

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

EA Sports UFC 5 cena w dniu premiery: 299,90 PLN

Klasyfikacja PEGI EA Sports UFC 5

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
PS5
XSX