Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSV
Okładka Dynasty Warriors Next (PSV)
OkładkaDynasty Warriors Next (PSV)

Dynasty Warriors Next PSV

Kolejna odsłona serii popularnych slasherów w klimatach dalekowschodniej cywilizacji, tym razem korzystająca z możliwości przenośnej konsoli Sony polegających przede wszystkim na wykorzystaniu ekranu dotykowego.

Akcji | TPP | hack'and'slash | beat 'em up | Chiny | tytuły ekskluzywne PlayStation | Opowieści o Trzech Królestwach

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dynasty Warriors Next Premiera PSV

17grudnia2011

pudełko PL

22lutego2012

producent: Koei Tecmo wydawca: Koei Tecmo wydawca PL: Galapagos Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Dynasty Warriors Next

Samurai Warriors 4

Dragon Quest Heroes II

Gintama Rumble

Sztandarowa seria Koei w swoim debiucie na PlayStation Vita pozwala bawić się w klasycznym stylu uzupełnionym drobnymi nowinkami. Twórcy szczególnie mocny nacisk położyli na dodatki wykorzystujące dotykowy ekran konsoli.

Podobnie jak w poprzednich częściach cyklu, także i w tej wersji gracze przejmują rolę jednego z historycznych wojowników, który prowadzi swoje wojska w szeregu bitew. Każdy dowódca jest jednocześnie wprawnym wojownikiem, który bez problemu radzi sobie z przeważającymi siłami wroga i dysponuje dziesiątkami ataków oraz czarami. W tej odsłonie twórcy przygotowali aż 65 różnych postaci oraz edytor, który pozwala tworzyć własnych bohaterów.

W odróżnieniu od innych gier z serii Dynasty Warriors, w tej części twórcy aktywnie wykorzystali dotykowe ekraniki konsoli. Dzięki temu gracze mogą lepiej dowodzić swoimi oddziałami na wirtualnej mapie, wydając im polecenia za pomocą szybkich puknięć w ekranik. Za pomocą dotykowych ekranów można także odpalać specjalne ataki, w tym nowy „God speed musou” oraz przełamywać gardę wrogów. Tytuł korzysta też z żyroskopów, aby umożliwić lepsze kierowanie niektórymi atakami z dystansu.

Odsłona Next korzysta także z innych atutów przenośnej konsoli Sony. Nowy tryb koalicji umożliwia współpracę nawet czterem osobom w ramach połączenia ad-hoc. Dzięki wykorzystaniu WiFi i sieci 3G możliwa jest także zabawa w turowym module „Conquest”, który pozwala wymieniać się danymi z innymi posiadaczami konsoli i wspólnie próbować podbić oraz zjednoczyć całe Chiny. W ramach walk o kolejne prowincje na graczy czekają różne mini-gry, które sprawdzają umiejętność posługiwania się ekranami dotykowymi, refleks oraz precyzję grających.

Oprawa audiowizualna trzyma poziom znany z poprzednich części. Na ekranie walczą dziesiątki postaci, które używają specjalnych ataków i magii. Nie brakuje też efektownych scen podczas przejmowania wrogich twierdz i wstawek filmowych, które prezentują fabułę.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 6,6 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 4.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dynasty Warriors Next: 16+