Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcji3DSPSV
Okładka Samurai Warriors Chronicle 3 (PSV)
OkładkaSamurai Warriors Chronicle 3 (PSV)

Samurai Warriors Chronicle 3

Kolejna odsłona serii gier akcji Samurai Warriors Chronicle dedykowana posiadaczom handheldów PlayStation Vita i 3DS. W produkcji stworzonej przez zespół Omega Force kierujemy oddziałem wojowników, którzy biorą udział w rozmaitych bitwach na terenie feudalnej Japonii.

Akcji | TPP | hack'and'slash | samuraje

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Samurai Warriors Chronicle 3 Premiera

4gru2014

3DS PSV

Gry podobne do Samurai Warriors Chronicle 3

Ninja Gaiden II Sigma Plus

Samurai Warriors 4

Dynasty Warriors Next

Samurai Warriors Chronicle 3 to kolejna odsłona cyklu Samurai Warriors, dedykowana użytkownikom handheldów. Tym razem dłonie na produkcji mogą położyć nie tylko posiadacze 3DS-a, ale także PlayStation Vita. Za produkcję odpowiada studio Omega Force, znane z wcześniejszych części tej serii oraz takich tytułów jak Dynasty Warriors, Hyrule Warriors czy też Warriors Orochi.

Rozgrywka polega na kierowaniu zespołem składającym się z czterech postaci, pomiędzy którymi można się przełączać w dowolnej chwili. Podczas pokonywania kolejnych poziomów, nierzadko kilka misji odbywa się w tym samym czasie. Należy więc wysyłać wojowników w odpowiednie miejsca. Wymusza to strategiczne podejście do zabawy, gdyż rozdzielenie drużyny osłabia ją, ale jednocześnie pozwala na lepsze opanowanie pola walki. Podczas starć używamy kilku technik - Hyper Attacks (atakowanie podczas poruszania się postacią), Mighty Strike (potężny cios wykańczający przeciwnika), Rage Attacks (technika którą można wykonać po napełnieniu paska Spirit) oraz Kaiden (najpotężniejsze ataki w grze, wykonywane przez użycie techniki Musou podczas Rage Attack).

Ciekawostką jest fakt, że podczas rozgrywki możemy zwiększać poziom przyjaźni pomiędzy poszczególnymi postaciami. By tego dokonać, należy dokonywać odpowiednich wyborów podczas rozmów z bohaterami. Dodatkowo w Samurai Warriors Chronicle 3 znajdziemy salę treningową The House of Martial Arts, w której weźmiemy udział w swego rodzaju mini gierkach, testujących nasze umiejętności.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Samurai Warriors Chronicle 3: Odpowiednia dla każdego wieku.

3DS
PSV