Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGXSXPS4PS5XONE
Okładka Dustwind: The Last Resort (XSX)
OkładkaDustwind: The Last Resort (XSX)

Dustwind: The Last Resort

Konsolowa wersja izometrycznego RPG Dustwind z 2018 roku. The Last Resort opowiada historię matki przemierzającej postapokaliptyczne pustkowia ze swoją córką. Gdy jej córkę porywają bandyci, bohaterka wyrusza zemścić się na nich.

RPG | postapokalipsa | widok izometryczny | taktyczne | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dustwind: The Last Resort Premiera

wrz2021

PS4 XONE PS5 XSX

producent: Dustwind Studios wydawca: Z-Software

Gry podobne do Dustwind: The Last Resort

War Mongrels

King Arthur: Knight's Tale

Dark Envoy

Dustwind: The Last Resort jest taktycznym RPG wydanym na konsole ósmej i dziewiątej generacji. Tytuł jest konsolową wersją Dustwind z 2018 roku. W przeciwnieństwie do poprzednika, The Last Resort nastawione jest na kampanię jednoosobową.

Fabuła

The Last Resort osadzone jest w postapokaliptycznym świecie znanym z pecetowej wersji gry. Wcielamy się w bezimienną bohaterkę przemierzającą pustkowia wraz ze swoją córką. Pewnego dnia spotyka ona grupę bandytów, którzy biją ją do nieprzytomności i porywają jej córkę do nieznanych celów. Protagonistka cudem uchodzi z życiem, ale na skutek ataku traci wszystko. Jej celem staje się zemsta na swoich oprawcach oraz odnalezienie swojego dziecka. Podczas swojej podróży napotyka na wielu wrogów oraz kilku potencjalnych sojuszników.

Mechanika

Rozgrywka w Dustwind: The Last Resort do złudzenia przypomina mechanikę z komputerowej wersji. Gra otrzymała jednak nowy model sterowania i przebudowany interfejs przystosowany pod kontrolery. Tytuł jest taktycznym RPG czasu rzeczywistego inspirowanym Fallout Tactics. Akcję obserwujemy z widoku izometrycznego. Naszym zadaniem jest wykonywanie różnorodnych misji oraz walka z przeciwnikami. Każda z dostępnych broni cechuje się innymi statystykami, wymuszając inną taktykę. Niektóre bronie pozwalają graczowi celować w określone części ciała przeciwnika, okaleczając i osłabiając go przy trafieniu.

System zarządzania ekwipunkiem przywodzi na myśl pierwsze części serii Fallout, charakteryzując się ładnymi ilustracjami zbieranych przedmiotów. Tytuł zawiera także system dialogów do złudzenia przypominający ten z Wasteland 2, polegający na znajdowaniu kluczowych słów w wypowiedziach bohaterów niezależnych.

Tryby gry

Choć wersja pecetowa Dustwind zawierała wiele trybów multiplayer, wersja konsolowa skupia się na rozgrywce jednoosobowej. W grze nie znajdziemy trybów wieloosobowych. The Last Resort zawiera kampanię dla pojedynczego gracza składającą się z szesnastu misji, której ukończenie zajmuje około dziesięć godzin. Otrzymujemy także dostęp do trybu potyczek, dzięki któremu możemy wykonywać dodatkowe misje nie związane z kampanią.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Dustwind: The Last Resort niemal niczym nie różni się od wersji pecetowej, charakteryzując się prostotą i przejrzystością.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Dustwind: The Last Resort: 16+

PS4
XONE
PS5
XSX