Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Duke Nukem II (PC)

Duke Nukem II PC

Duke Nukem II to kontynuacja platformowej zręcznościówki autorstwa studia Apogee Software. Tym razem główny bohater zostaje porwany przez obcych, którzy chcą wydobyć z jego mózgu informacje potrzebne do podboju Ziemi.

Zręcznościowe | science fiction | platformówki

PC Windows
Okładka Duke Nukem II (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

3grudnia1993

Wydana w 1991 roku gra Duke Nukem okazała się prawdziwym sukcesem i przez wiele miesięcy nie schodziła z list przebojów. Deweloperzy z Apogee Software postanowili pójść za ciosem i przygotować sequel z lepszą oprawą graficzną oraz jeszcze większą dawką typowego dla Księcia humoru.

Akcja gry rozpoczyna się od porwania Duke'a. Tytułowy bohater zafrasowany udzielaniem wywiadu dla telewizji na temat swojej bestsellerowej książki „Dlaczego jestem taki świetny”, nie zauważa w porę statku obcych. Przybysze z Kosmosu mają chytry plan. Chcą wyssać z mózgu Księcia wszystkie informacje przydatne do podboju Ziemi. Oczywiście Duke nie ma zamiaru zostać bezmyślnym zombie, ani tym bardziej pozwolić na inwazję...

Duke Nukem II to typowa side-scrollowa platformówka. Gracze kierują poczynaniami głównego bohatera, który przemierza setki korytarzy pokonując rozmaite przeszkody i siejąc spustoszenie wśród wrogo nastawionych obcych. Twórcy gry przygotowali 32 zróżnicowane pod względem wyglądu i stopnia trudności poziomy. Zostały one zgrupowane w cztery rozdziały, a każdy z nich wprowadza nowe elementy fabuły. Za scenariusz Duke Nukem II odpowiada Tom Hall, który wcześniej pisał skrypty do gier studia id Software.

W porównaniu z pierwowzorem sequel posiada szereg nowych elementów i rozwiązań ułatwiających rozgrywkę, w tym chociażby radar dla lepszej orientacji na planszach oraz opcję zapisu gry. Rozbudowano także arsenał dostępnej broni, a w niektórych miejscach Duke może nawet korzystać z pojazdów. Przeciwnikami Księcia są nie tylko obcy, ale także droidy czy mutanty, a w finałowych potyczkach do walki stają bossowie plansz.

W chwili premiery gra Duke Nukem II wyróżniała się dopracowaną oprawą graficzną, w której zastosowano m.in. efekt paralaksy. Tytułowy bohater doczekał się też charakterystycznego, umięśnionego wizerunku, który z czasem miał stać się znakiem rozpoznawczym serii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 114 głosów czytelników.

Gry podobne do Duke Nukem II

Wymagania wiekowe Duke Nukem II

odpowiednia dla każdego wieku