Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka DropTeam (PC)

DropTeam PC

Taktyczna symulacja bojowa starć sił pancernych, rozgrywana w czasie rzeczywistym. Oferuje nam zarówno potyczki jednoosobowe, gdzie przeciwnikiem są oponenci sterowani przez zaawansowane procedury A.I., jak również wieloosobowe w sieci, do 16 osób równocześnie.

Strategiczne | science fiction | RTS | taktyczne

PC Windows
Okładka DropTeam (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1czerwca2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

W całej swojej dotychczasowej historii, firma Battlefront raczyła fanów gier strategicznych przede wszystkim, znakomitymi, choć stosunkowo ubogimi pod względem audiowizualnym, produkcjami odzwierciadlającymi zmagania w czasie II wojny światowej (m.in.: seria Combat Mission czy Airborne Assault). DropTeam jest ogromnym odstępstwem od tego schematu, gdyż przenosi akcję w daleką przyszłość w odległe systemy gwiezdne.

Wszytko rozgrywa się w części kosmosu, zwanej Krawędzią. Dawniej stanowiła ona dość gęsto zaludniony obszar przygraniczny ogromnego imperium The Mu Arae Entente, lecz na skutek wojny pomiędzy siłami mocarstwa oraz zamieszkującymi Krawędź separatystów, a także wojny domowej wewnątrz Ententy, obrócono ją w perzynę, po czym opuszczono pozostawiając nielicznych mieszkańców na pastwę losu. W kilkaset lat po tych wydarzeniach zamieszkujący Krawędź ludzie zapomnieli o niegdysiejszych technologiach i urządzeniach, a obecnie koncentrują się wyłącznie na tym jak przetrwać w odizolowanym świecie. W rzeczywistości tej pojawiły się klany wojowników, zwanych Wikingami przyszłości, które plądrują napotkane osady w poszukiwaniu surowców i środków do życia. Walczą też między sobą o władzę. Grający staje się częścią jednego z tych klanów, a dokładnie dowódcą jego oddziałów szturmowo-desantowych, tytułowego DropTeam.

Produkt, z którym mamy tu do czynienia to zasadniczo taktyczna symulacja bojowa starć sił pancernych, rozgrywana w czasie rzeczywistym. Oferuje nam zarówno potyczki jednoosobowe, gdzie przeciwnikiem są oponenci sterowani przez zaawansowane procedury A.I., jak również wieloosobowe w sieci, do 16 osób równocześnie. Walki mają miejsce na wielu różnych planetach, spotykamy się więc z bardzo różnym ukształtowaniem terenu, florą i warunkami atmosferycznymi (każde pole boju rozciąga się na przestrzeni od 100 do 900 kilometrów kwadratowych). Teren ten jest w pełni deformowalny, widzimy leje po wybuchach itp. W czasie walki spotykamy się z całym asortymentem pojazdów bojowych o różnym przeznaczeniu, począwszy od lekkich jednostek zwiadowczych, a na ciężkich czołgach i artylerii skończywszy. Każdy z nich został opracowany z dużą pieczołowitością, odznacza się określoną wytrzymałością pancerza, osiągami działa, zwrotnością i innymi charakterystycznymi parametrami. Twórcy dużą wagę przywiązali również do realistycznego odtworzenia parametrów balistyki pocisków (m.in.: zasięg, trajektoria lotu, prędkość lotu) oraz modelu zniszczeń czołgów oraz innych wozów (penetracja pancerza zależna od kąta uderzenia pocisku, jego rodzaju etc). Nie mamy tu do czynienia ze zwykłymi punktami wytrzymałości jednostki, po utracie których jest ona eliminowana z działań. Pocisk może na przykład przebić pancerz i uszkodzić silnik oraz zabić dwóch członków załogi czołgu, ale nadal stanowił on będzie zagrożenie za sprawną wieżą i działem.

Każde starcie w jakim bierzemy udział trwa od 30 do 60 minut, a zwycięsko wychodzi z niego ten, kto zdobędzie w tym czasie większą ilość punktów przyznawanych za zajęcie kluczowych pozycji na mapie, czy ilość zadanych strat. Ciekawe jest także to, że gra umożliwia nam porzucenie funkcji dowódcy, przeniesienie się do dowolnego pojazdu i pokierowania nim w walce (prowadzenie i ostrzeliwanie wroga). Można też kierować oddziałami inżynieryjnymi, stawiać zasieki, minować dany teren itp.

DropTeam został od podstaw przygotowany z myślą o fanach tworzących przeróżne modyfikacje. Wszystkie dane jednostek i scenariuszy przechowywane są w formacie XML, zaś dane terenu w popularnych, standardowych formatach zapisu informacji topograficznych, dlatego też każdy średnio-zaawansowany miłośnik walk pancernych może stworzyć przy pomocy prostych narzędziswoją własną misję czy też planetę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 16  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe DropTeam

12+

Znamy datę wydania DropTeam

wiadomość14 maja 2006

Gracze, którzy niepewnie oczekiwali informacji na temat daty wydania strategicznej gry DropTeam, mogą odetchnąć z ulgą. Przedstawiciele firm Battlefront.com oraz TBG Software poinformowali, iż DropTeam dostępna będzie do pobrania z sieci już pierwszego czerwca. Osoby, które złożą zamówienia na nią już teraz, oprócz tego, iż zaoszczędzą 10$, za kilka tygodni otrzymają CD z grą.