Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS4PCXONE
Okładka Drift19 (PS4)

Drift19

Gra wyścigowa poświęcona tytułowej dyscyplinie samochodowej, polegającej na pokonywaniu zakrętów w efektownych i kontrolowanych poślizgach. W Drift19 można bawić się zarówno w pojedynkę, jak i w ramach internetowego trybu multiplayer.

Wyścigi | samochodowe | multiplayer | polskie | elementy symulacyjne

Okładka Drift19 (PS4)

producent: ECC Games

wydawca: PlayWay

Strona oficjalna

data premiery gry:

2019

PC

2020

PS4 XONE

Drift19 jest grą wyścigową poświęconą tytułowemu driftowi. Mowa o dyscyplinie samochodowej, polegającej na pokonywaniu zakrętów w widowiskowych i kontrolowanych poślizgach. Produkcja została opracowana przez polskie studio ECC Games, a jej wydaniem zajęła się firma PlayWay.

Mechanika

Drift19 oddaje nam do dyspozycji szeroki wachlarz kultowych samochodów, wśród których prym wiedzie słynna Toyota AE86 oraz niezwykle popularne BMW serii 3 E30. Poszczególne auta możemy dostosować do indywidualnych preferencji, modyfikując ich wygląd oraz parametry techniczne.

W trakcie zabawy bierzemy udział w mistrzostwach odbywających się na znanych trasach pokroju Ebisu Circuit w Japonii. Naszym zadaniem jest pokonywanie kolejnych wiraży i łączenie poślizgów w efektowne kombinacje poprzez płynne przechodzenie od jednego do drugiego. W ten sposób zdobywamy punkty, których ilość warunkuje zdobyte przez nas miejsce w rankingu.

Produkcja nie każe nam przy tym skakać na głęboką wodę – przed przystąpieniem do mistrzostw możemy swobodnie szlifować swe umiejętności na danym torze. Jest to o tyle ważne, że twórcy stawiają na realizm – poszczególne samochody prowadzą się inaczej, a model jazdy wiernie odwzorowuje zachowania prawdziwych maszyn.

Tryby gry

W Drift19 można zarówno bawić się w pojedynkę, jak i rywalizować z innymi graczami w ramach internetowego trybu multiplayer.

Kwestie techniczne

Drift19 posiada trójwymiarową grafikę przyzwoitej jakości. Na uwagę zasługują zwłaszcza szczegółowe modele samochodów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 24 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Drift19

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Drift19

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5 3.4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 lub lepsza, 20 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3 3.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza, 20 GB HDD, Windows 7 64-bit

PC
PS4
XONE