Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCPS5PSVXONEPS4SwitchANDXSXiOS
Okładka Doodle Devil (PC)

Doodle Devil

Doodle Devil: 3volution

Bezpośrednia kontynuacja gry logicznej Doodle God, pozwalająca wcielić się w diabła tworzącego grzechy oraz odkrywającego najgorsze cechy ludzkiej natury. Twórcy przygotowali setki kombinacji, których zdobycie wymaga sprytu, ale też czasami poczucia humoru i pokrętnej logiki.

Logiczne | 2D | humorystyczne | indie

Okładka Doodle Devil (PC)

producent: JoyBits

wydawca: JoyBits

Strona oficjalna

data premiery gry:

11lut2011

iOS AND

28wrz2012

PC

23paź2013

PSV

11mar2021za 14dni

XONE PS4 Switch PS5 XSX

Doodle Devil to kolejna część serii dwuwymiarowych gier logicznych, a zarazem bezpośrednia kontynuacja Doodle God. Cykl powstał w założonym w 2002 roku studiu JoyBits i doczekał się odświeżonej edycji Doodle Devil: 3volution, która trafiła na konsole ósmej generacji.

Mechanika

Historia nie stanowi istotnego elementu produkcji, niemniej towarzyszy nam przez całą grę. Jako tytułowy władca piekieł tworzymy kolejne grzechy, plagi, demony, bestie i przywary w sposób typowy dla cyklu, czyli mieszając ze sobą różne składniki. Co więcej, nasze kreacje mogą okazać się niezbędne do powołania do życia nowych okropieństw. Więcej komponentów zapewniają też kolejne etapy, na które podzielone jest Doodle Devil. Każde odkrycie kwituje odpowiedni (i nierzadko zabawny) cytat.

Celem rozgrywki jest odkrycie siedmiu grzechów głównych, ale po drodze znajdziemy też specjalne zadania do wykonania. Te sprowadzają się do pozyskiwania unikalnych artefaktów bądź grup przedmiotów połączonych w pomniejszą historię.

Tryby gry

Po debiucie Doodle Devil na komputerach osobistych oraz konsoli PlayStation Vita twórcy wprowadzili garść nowości. Oprócz głównej kampanii oraz wspomnianych misji pobocznych gracz może spróbować swych sił w potyczkach demonów (w których należy wspomagać swojego podwładnego poprzez łączenie żywiołów) oraz pojedynczych zagadkach.

Kwestie techniczne

Tak jak pozostałe gry JoyBits, Doodle Devil korzysta z prostej, lecz kolorowej, a zarazem przyjemnej dla oczu dwuwymiarowej oprawy wizualnej. Nie ma tu bogatych lokacji i zbyt wielu widowiskowych efektów specjalnych – większość czasu spędzamy w menu tworzenia przedmiotów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 35,99 PLN

Gry podobne do Doodle Devil

Klasyfikacja PEGI Doodle Devil

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.

Wymagania sprzętowe Doodle Devil: 3volution

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz / AMD Athlon 64 X2 4000+ 2.1 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 7800 GTX / Radeon X1800 XT lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows 7
PSV
PC
XONE
PS4
Switch
PS5
XSX
iOS
AND