Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneWWWPCANDWPiOSPSV
Okładka Doodle God (WWW)

Doodle God

Oryginalna gra logiczna, w której wcielamy się w bóstwo tworzące nowe pierwiastki, związki chemiczne, przedmioty i stworzenia. Twórcy przygotowali setki kombinacji, których odkrycie wymaga sprytu, ale też czasami poczucia humoru i pokrętnej logiki.

Logiczne | zagraj za darmo | Facebook | 2D | indie | kreacja

Okładka Doodle God (WWW)

producent: JoyBits

wydawca: JoyBits

Strona oficjalna

data premiery gry:

11cze2010

WWW iOS

18lis2011

WP

27mar2012

AND

8cze2012

PC

23sty2013

PSV

Doodle God to oryginalna dwuwymiarowa gra logiczna stworzona przez studio JoyBits Ltd. Jako jedna z wielu produkcji, wykorzystuje ona koncept łączenia ze sobą składników, zapoczątkowany przez powstałą jeszcze w dobie systemów DOS grę Alchemy. Aplikacja zadebiutowała w 2010 roku na urządzeniach mobilnych, wykorzystujących iOS, Androida oraz Windows Phone. Ogromny sukces sprawił, iż Doodle God szybko pojawił się również w przeglądarkach oraz na kolejnych platformach, w tym na PS Vita i PC.

W trakcie zabawy wcielamy się w bóstwo, którego misją jest stworzenie żywego i zróżnicowanego świata. Zadanie to wykonujemy krok po kroku, mieszając ze sobą różne składniki i licząc na to, że nasze działania zaowocują odkryciem kolejnych elementów, przydatnych w dalszych fuzjach. Rozgrywka podzielona jest na etapy, a w każdym z nich dysponujemy coraz większą liczbą bazowych składników i przedmiotów. Rozpoczynając pierwszy rozdział mamy jednak do dyspozycji tylko cztery żywioły: ogień, wodę, wiatr i ziemię. Łącząc wodę z ziemią otrzymamy np. bagno.

Poza przedmiotami nieożywionymi, będziemy tworzyć też m.in. zwierzęta i mityczne stworzenia, a także abstrakcyjne idee lub koncepty, jak choćby gatunki muzyki. Odkrycie nowego połączenia sygnalizowane jest krótką animacją oraz podpisem, będącym zabawnym cytatem opisującym dany element. Zabawa nie ogranicza się jednak tylko do nieustannego próbowania różnych kombinacji. Twórcy postarali się także o specjalne zadania, polegające m.in. na stworzeniu unikalnych artefaktów lub grup przedmiotów połączonych mini-fabułą. W porównaniu z wersjami mobilnymi, pojawiły się też zupełnie nowe tryby gry.

Przygotowana w rozdzielczości HD oprawa graficzna Doodle God jest prosta, lecz kolorowa i przyjemna dla oka. Praktycznie cały czas spędzamy, przełączając się pomiędzy kolejnymi kategoriami przedmiotów, które przedstawione są w formie ikonek na kartach boskiej księgi. Dostępna poprzez Windows Store wersja gry, zaprojektowana z myślą o systemie Windows 8, obsługuje monitory dotykowe, które w przypadku tego typu gier sprawdzają się znakomicie. Postęp w grze zapisywany jest w chmurze, co pozwala kontynuować zabawę na dowolnym urządzeniu, pracującym pod kontrolą Windows 8 lub Windows Phone 8. Kolejne osiągnięcia możemy ponadto publikować bezpośrednio na swojej tablicy na Facebooku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Gry podobne do Doodle God

Klasyfikacja PEGI Doodle God

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Doodle God

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Windows 8
My Sunny Resort, Travian Kingdoms i inne najlepsze przeglądarkowe gry marca
My Sunny Resort, Travian Kingdoms i inne najlepsze przeglądarkowe gry marca

wiadomość7 kwietnia 2015

Wiosna za pasem, a wraz z nią nie tylko wiosenne porządki, ale także optymistycznie nastrajające ożywienie w temacie gier przeglądarkowych. Sprawdźcie więc, o czym tym razem piszemy w naszym cyklicznym przeglądzie.

PSV
PC
WWW
iOS
AND
WP