Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Don't Escape: 4 Days to Survive (PC)
OkładkaDon't Escape: 4 Days to Survive (PC)

Don't Escape: 4 Days to Survive PC

Don't Escape: 4 Days in a Wasteland

Survivalowa gra przygodowa typu point-and-click od polskiego studia Scriptwelder, która zabiera nas w podróż do postapokaliptycznej rzeczywistości. W trakcie zabawy w Don't Escape: 4 Days in a Wasteland wcielamy się w walczącego o przetrwanie Davida.

Przygodowe | point-and-click | postapokalipsa | 2D | survival | polskie | indie

Don't Escape: 4 Days to Survive Premiera PC

11marca2019

Steam

11marca2019

producent: Scriptwelder Studio wydawca: Armor Games Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Don't Escape: 4 Days to Survive

Najdłuższa Podróż

Shardlight

Dead Synchronicity: Tomorrow Comes Today

Don't Escape: 4 Days in a Wasteland jest grą przygodową typu point-and-click, opracowaną przez niezależnego polskiego dewelopera posługującego się pseudonimem Scriptwelder. Pomimo że opisywany tytuł to jego pierwsze komercyjne dzieło, nie jest jego debiutanckim projektem, gdyż autor ma w swoim portfolio szereg gier przeglądarkowych.

Fabuła

Don't Escape: 4 Days in a Wasteland przenosi nas do postapokaliptycznego świata. W wyniku kosmicznego kataklizmu, który doprowadził do pęknięcia Księżyca, Ziemia targana katastrofami naturalnymi na globalną skalę stała się niezdatna do życia. Nieliczni, którym udało się przetrwać, muszą walczyć o każdy dzień.

Jednym z takich nieszczęśników jest David nawiedzany przez koszmary, które uważa za prorocze. Protagonista musi za wszelką cenę przeżyć tytułowe cztery dni na pustkowiach; w tym czasie stawia czoła zagrożeniom czyhającym na niego każdej nocy i próbuje się dowiedzieć, czy z jego obecnej sytuacji jest jakieś wyjście.

Mechanika

Obserwując akcję w widoku izometrycznym, w Don't Escape: 4 Days in a Wasteland przemierzamy postapokaliptyczne pustkowia, szukając przydatnego wyposażenia; mowa tak o broni, jak i o przedmiotach potrzebnych do rozwiązywania zagadek.

Choć w trakcie zabawy mamy pełną dowolność w kwestii tego, gdzie udamy się w danym momencie, bohater każdego dnia dysponuje ograniczoną ilością czasu, który może przeznaczyć na odwiedzanie i plądrowanie kolejnych miejsc (co często wymaga utorowania drogi, na przykład poprzez naprawę uszkodzonego mostu) bądź fortyfikowanie swojego domu, by przygotować go na następną noc. Po zapadnięciu zmroku bowiem jego kryjówka musi zapewnić mu schronienie przed rozmaitymi zagrożeniami – od ataków bandytów lub zmutowanych pająków, aż po przejścia chmur trującego gazu lub fal gorącego powietrza. Te, podobnie jak napotykane zagadki, są dobierane losowo, co zwiększa replayability opisywanego tytułu.

David nie jest skazany na samotną przeprawę, gdyż w toku przygody mogą do niego dołączyć inne postacie. Mowa o Cate – byłej pilotce, która świetnie radzi sobie z posługiwaniem się bronią, mechaniku imieniem Barry, doskonale znającym najbliższą okolicę oraz sierocie Codym. Każda z nich dysponuje unikalnymi umiejętnościami, które mogą okazać się przydatne.

Kwestie techniczne

Don't Escape: 4 Days in a Wasteland posiada prostą, dwuwymiarową grafikę wykonaną w technice pixel art.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,9 / 10 na podstawie 120 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.7 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Don't Escape: 4 Days to Survive cena w dniu premiery: 53,99 PLN

Wymagania wiekowe Don't Escape: 4 Days to Survive: 16+

Don't Escape: 4 Days to Survive Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 1.4 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 800 MB HDD
  • Windows XP(SP2)/Vista/7/8/10