Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Dizzy: Prince of the Yolkfolk (PC)

Dizzy: Prince of the Yolkfolk PC

Prince of the Yolkfolk to klasyczna platformówka z silnie zaznaczonymi wątkami przygodowymi, traktująca o przygodach jajowatego stworka, szukającego sposobu by uratować ukochaną.

Zręcznościowe | platformówki

PC Windows
Okładka Dizzy: Prince of the Yolkfolk (PC)

producent: Codemasters

wydawca: Codemasters

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5maja1990

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jajowaty stworek o imieniu Dizzy, to bohater siedmiu gier przygodowo-zręcznościowych, kilkanaście lat temu robiących prawdziwą furorę wśród posiadaczy komputerów Spectrum, Commodore 64 i Commodore Amiga. Użytkownicy PeCetów doczekali się zaledwie trzech konwersji i właśnie Dizzy: Prince of the Yolkfolk jest jedną z nich. Głównym celem gry jest obudzenie księżniczki Daisy, która na wskutek niecnych knowań złego czarodzieja, zapadła w stuletni sen. Uratować ją jednak może tylko pocałunek prawdziwego księcia, dlatego też nasz jajowaty bohater, musi wpierw nim zostać.

Prince of the Yolkfolk to klasyczna platformówka z silnie zaznaczonymi wątkami przygodowymi. Oprócz skakania stąd dotąd i unikania różnych paskudztw, Dizzy może bowiem zabierać ze sobą naraz trzy przedmioty i wykorzystywać je w określonych miejscach. Czasem pomogą one dostać się do jakiejś lokacji, czasem posłużą do załatwienia krzątających się tu i ówdzie stworów, ale ogromna ich większość rozdawana będzie napotykanym bohaterom niezależnym, którzy w zamian dają nam kolejne bamblety. Zagadki nie są trudne i generalnie każdy powinien poradzić sobie z częścią umysłową. O wiele gorzej przedstawia się aspekt zręcznościowy, który krótko rzecz ujmując, jest zbyt trudny. Dizzy ma tylko trzy życia, a zginąć może zarówno poprzez utratę energii, jak też np. wpadając do wody. Pół biedy, jeśli koniec gry nastąpi na początku przygody, ale do szewskiej pasji doprowadzić mogą sytuacje, w których napis Game Over widzimy nagle tuż przed jej ukończeniem. Opcja nagrywania stanu gry nie istnieje, trzeba więc wszystko zaczynać od początku.

Oprócz perfekcyjnego skakania i prawidłowego wykorzystania walających się po planszy gratów, przyda się jeszcze odrobina cierpliwości. Do ukończenia gry niezbędne jest bowiem uzbieranie 20 wisienek na finałowy placek, bez nich, nie masz się nawet po co wybierać do Daisy. Na Twoje nieszczęście kilka z nich ukrytych jest za elementami krajobrazu, a ostatnia, dwudziesta, umieszczona na niewidocznej na pierwszy rzut oka chmurce, do której 9 na 10 skoków kończy się wpadnięciem do wody. A jak wiadomo, jaja nie pływają...

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,5 / 10 na podstawie 81 głosów czytelników.

Gry podobne do Dizzy: Prince of the Yolkfolk

Wymagania wiekowe Dizzy: Prince of the Yolkfolk

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Dizzy: Prince of the Yolkfolk

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • 286
  • 640 KB RAM
Ośmiobitowy klasyk Dizzy powraca
Ośmiobitowy klasyk Dizzy powraca

wiadomość23 listopada 2011

Firma Codemasters sprawiła wszystkim niemałą niespodziankę. Wydawca zapowiedział bowiem powrót znanej z komputerów 8-bitowych serii Dizzy.