Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePSPPS2Wii
Okładka Destroy All Humans! Big Willy Unleashed (PSP)

Destroy All Humans! Big Willy Unleashed

Kolejna odsłona bardzo popularnej serii. Tym razem główną atrakcję stanowią tytułowe roboty Big Willy, nad którymi można sprawować całkowitą kontrolę. Gracz po raz kolejny steruje postacią Crypto.

Przygodowe | TPP | science fiction | humorystyczne | TPS | przygodowe gry akcji | lata 60. i 70. XX wieku

Okładka Destroy All Humans! Big Willy Unleashed (PSP)

data premiery gry:

anulowana

PS2 PSP

26lut2008

Wii
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Destroy All Humans! Big Willy Unleashed jest kolejnym tytułem z tytułowej serii, cieszącej się dość dużym powodzeniem wśród sympatyków gier komputerowych. Podobnie jak w poprzednich częściach tej zabawnej zręcznościówki, przejmujemy kontrolę nad Crypto 137, istotą pochodzącą z innej planety i mającą oczywiście w planach zlikwidowanie wszystkich mieszkańców naszego globu. Big Willy Unleashed nie jest jednak pełnoprawną kontynuacją serii, a raczej uzupełnieniem dla wydanego na PS3 i Xbox’a 360 Destroy All Humans! Path of the Furon. Za przygotowanie obu tych gier odpowiedzialne jest nowo powstałe studio developerskie o nazwie Sandblast Games. Big Willy Unleashed powstawało z myślą o trzech konsolach – PlayStation 2, PlayStation Portable oraz Wii – przy czym ostatnia z wymienionych odgrywała największą rolę podczas produkcji.

Fabuła Big Willy Unleashed osadzona została w pierwszej połowie lat siedemdziesiątych. Oznacza to, że przedstawione w grze wydarzenia są prequelem do historii opowiedzianej w Path of the Furon. Znajomość fabuły obu gier nie jest jednak wymagana, choć bardziej spostrzegawczy gracze będą mogli doszukać się wielu wspólnych elementów. Tym razem Crypto oraz Pox zamierzają się w łatwy i szybki sposób się wzbogacić, wykorzystując do tego celu sieć fast-foodów Big Willy. Oczywiście głównym bohaterom zależy nie tylko na gotówce, ale i pozyskiwaniu DNA odwiedzających restauracje gości. Crypto i Pox muszą jednocześnie przeciwstawić się członkom konkurencyjnej sieci fast-foodów, planującym powstrzymać inwazję Obcych.

Podstawową atrakcją opisywanej gry jest oczywiście dodanie możliwości sprawowania kontroli nad tytułowymi jednostkami Big Willy. Są to ogromne roboty, konstruowane przez Pox’a. Urządzenia te są oczywiście stosunkowo powolne. Roboty Big Willy posiadają jednak dodatkowe zdolności, dzięki którym możliwe jest sianie zagłady na jeszcze większą niż dotychczas skalę. Możliwości tych robotów obejmują między innymi wystrzeliwanie charakterystycznych laserowych promieni z oczu. Gracz może też jednak eksplorować okolicę w klasyczny sposób, przemieszczając się o własnych siłach lub wykorzystując statek kosmiczny.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 UMD

Oczekiwania czytelników: 5,4 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Destroy All Humans! Big Willy Unleashed

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Destroy All Humans! Big Willy Unleashed

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Destroy All Humans! - szykuje się powrót klasycznej serii?
Destroy All Humans! - szykuje się powrót klasycznej serii?

wiadomość6 czerwca 2016

Miłośnicy nieskrępowanej rozwałki mogą zacierać ręce. Wygląda na to, że Nordic Games ma w planach wskrzeszenie Destroy All Humans! - serii strzelanek, w których to my przeprowadzamy inwazję na Ziemię.

Homeworld w rękach studia Gearbox, Darksiders przejęte przez Nordic Games - wyniki drugiej aukcji aktywów THQ
Homeworld w rękach studia Gearbox, Darksiders przejęte przez Nordic Games - wyniki drugiej aukcji aktywów THQ

wiadomość23 kwietnia 2013

Poznaliśmy rezultaty drugiej aukcji aktywów firmy THQ. Studio Gearbox Software kupiło markę Homeworld i szykuje się do wyprodukowania trzeciej części. Natomiast szwedzki wydawca Nordic Games przejął prawa m.in. do serii Darksiders i Red Faction.

Destroy All Humans! nie dla konsol Sony

wiadomość5 sierpnia 2008

Dla wszystkich, którzy czekali na to, by na swoim Playstation Portable móc pograć w nową odsłonę przewrotnej serii Destroy All Humans! niestety nie mamy dobrej wiadomości. Nowa część, o podtytule Big Willy Unleashed, wedle serwisu IGN, pozostanie dostępna jedynie w wersji na Nintendo Wii.

Nigdy więcej Juiced i Stuntmana - koncern THQ zmienia plany na przyszłość

wiadomość24 stycznia 2008

Wbrew wcześniejszemu stanowisku, koncern THQ zdecydował się na usunięcie ze swojej listy wydawniczej gry Frontlines: Fuel of War w wersji na PlayStation 3. Noworoczne cięcia nie ograniczą się jednak tylko do tego tytułu. Również posiadacze starszej konsoli Sony, PlayStation 2, zostaną pozbawieni możliwości zabawy w Destroy All Humans: Big Willy Unleashed.

Destroy All Humans! Big Willy Unleashed na PS2 pod znakiem zapytania
Destroy All Humans! Big Willy Unleashed na PS2 pod znakiem zapytania

wiadomość22 stycznia 2008

Bardzo niemiłą niespodziankę przygotowała dla fanów serii Destroy All Humans! firma THQ. Otóż przygotowywana na platformy PSP,Wii oraz PS2 gra Destroy All Humans! Big Willy Unleashed prawdopodobnie nie trafi do rąk posiadaczy ostatniej z wymienionych konsol.

PS2
PSP
Wii