Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweWiiPS2PSP
Okładka Destroy All Humans! Big Willy Unleashed (PS2)
OkładkaDestroy All Humans! Big Willy Unleashed (PS2)

Destroy All Humans! Big Willy Unleashed

Kolejna odsłona bardzo popularnej serii. Tym razem główną atrakcję stanowią tytułowe roboty Big Willy, nad którymi można sprawować całkowitą kontrolę. Gracz po raz kolejny steruje postacią Crypto.

Przygodowe | TPP | science fiction | humorystyczne | TPS | przygodowe gry akcji | lata 60. i 70. XX wieku

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Destroy All Humans! Big Willy Unleashed Premiera

anulowana

PS2 PSP

26lut2008

Wii

Gry podobne do Destroy All Humans! Big Willy Unleashed

Half-Life

Area 51

Godzilla: Save the Earth

Destroy All Humans! Big Willy Unleashed jest kolejnym tytułem z tytułowej serii, cieszącej się dość dużym powodzeniem wśród sympatyków gier komputerowych. Podobnie jak w poprzednich częściach tej zabawnej zręcznościówki, przejmujemy kontrolę nad Crypto 137, istotą pochodzącą z innej planety i mającą oczywiście w planach zlikwidowanie wszystkich mieszkańców naszego globu. Big Willy Unleashed nie jest jednak pełnoprawną kontynuacją serii, a raczej uzupełnieniem dla wydanego na PS3 i Xbox’a 360 Destroy All Humans! Path of the Furon. Za przygotowanie obu tych gier odpowiedzialne jest nowo powstałe studio developerskie o nazwie Sandblast Games. Big Willy Unleashed powstawało z myślą o trzech konsolach – PlayStation 2, PlayStation Portable oraz Wii – przy czym ostatnia z wymienionych odgrywała największą rolę podczas produkcji.

Fabuła Big Willy Unleashed osadzona została w pierwszej połowie lat siedemdziesiątych. Oznacza to, że przedstawione w grze wydarzenia są prequelem do historii opowiedzianej w Path of the Furon. Znajomość fabuły obu gier nie jest jednak wymagana, choć bardziej spostrzegawczy gracze będą mogli doszukać się wielu wspólnych elementów. Tym razem Crypto oraz Pox zamierzają się w łatwy i szybki sposób się wzbogacić, wykorzystując do tego celu sieć fast-foodów Big Willy. Oczywiście głównym bohaterom zależy nie tylko na gotówce, ale i pozyskiwaniu DNA odwiedzających restauracje gości. Crypto i Pox muszą jednocześnie przeciwstawić się członkom konkurencyjnej sieci fast-foodów, planującym powstrzymać inwazję Obcych.

Podstawową atrakcją opisywanej gry jest oczywiście dodanie możliwości sprawowania kontroli nad tytułowymi jednostkami Big Willy. Są to ogromne roboty, konstruowane przez Pox’a. Urządzenia te są oczywiście stosunkowo powolne. Roboty Big Willy posiadają jednak dodatkowe zdolności, dzięki którym możliwe jest sianie zagłady na jeszcze większą niż dotychczas skalę. Możliwości tych robotów obejmują między innymi wystrzeliwanie charakterystycznych laserowych promieni z oczu. Gracz może też jednak eksplorować okolicę w klasyczny sposób, przemieszczając się o własnych siłach lub wykorzystując statek kosmiczny.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: 5,4 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Destroy All Humans! Big Willy Unleashed

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Destroy All Humans! Big Willy Unleashed Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
PS2
PSP
Wii