Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCXSXPS4PS5XONESwitch
Okładka Despot's Game (PC)
OkładkaDespot's Game (PC)

Despot's Game

Auto-battler z elementami RPG i roguelike’a. W Despot’s Game przejmujemy kontrolę nad grupą bohaterów, którzy przemierzają posępny labirynt i mierzą się z hordami przeciwników, po drodze zdobywając rozmaite specjalizacje i kolekcjonując coraz lepsze wyposażenie.

Strategiczne | roguelike | taktyczne | elementy RPG | indie | auto battler | Xbox Game Pass

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Despot's Game Premiera

29wrz2022

PC XONE XSX

lut2023

Switch PS5 PS4

Gry podobne do Despot's Game

Vampire Survivors

Wizard of Legend

HoloCure

Despot’s Game jest auto-battlerem wzbogaconym o elementy RPG i roguelike’a. Tytuł został opracowany przez niezależne studio Konfa Games, z kolei jego wydaniem zajęła się firma tinyBuild.

Fabuła

W Despot’s Game przejmujemy kontrolę nad grupą bohaterów, którzy budzą się w postapokaliptycznym labiryncie. Nadzy i pozbawieni pamięci, nasi podopieczni muszą ruszyć przed siebie i stawić czoła niebezpiecznym wyzwaniom przygotowanym przez złowrogiego d’Spota, do którego należy to miejsce.

Mechanika

W Despot’s Game akcję oglądamy z lotu ptaka. W trakcie rozgrywki nasza drużyna przemierza posępny labirynt i mierzy się z hordami przeciwników. Na ich drodze stają różnorodne maszkary – od ludożerczych kapust, przez zabójcze roboty, skończywszy na nekromantach i ich armiach szkieletów.

Choć początkowo protagoniści są bezbronni, szybko zdobywają różnorodne narzędzia mordu; na ich podorędziu może znaleźć się zarówno konwencjonalny oręż, pokroju mieczy bądź pistoletów, jak i bardziej wymyślny rynsztunek, pokroju miotaczy zwietrzałych precli czy magicznych królików w kapeluszu. Poza tym postacie zdobywają specjalizacje, stając się wojownikami, magami, kultystami czy strzelcami, a także różnorodne mutacje, które zwiększają ich potencjał bojowy.

Starcia z przeciwnikami toczą się automatycznie – nasza rola sprowadza się do strategicznego rozmieszczenia jednostek (magów należy ustawiać za wojownikami, przed którymi warto postawić na przykład lodówki pochłaniające obrażenia) i obserwowania chaosu panującego na polu walki.

Warto przy tym pamiętać, że labirynt jest generowany proceduralnie, co sprawia, że po każdym rozpoczęciu zabawy czekają tam na nas nowe wyzwania i atrakcje.

Tryby gry

W Despot’s Game można grać w pojedynkę lub w opartym na rywalizacji trybie multiplayer.

Kwestie techniczne

Despot’s Game posiada prostą grafikę wykonaną w technice pixel art.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Despot's Game cena w dniu premiery: 79,00 PLN

Wymagania wiekowe Despot's Game: 12+

Despot's Game Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-7500 3.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 670 / 3 GB Radeon HD 7970 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7 64-bit
PC
PS5
PS4
XONE
XSX
Switch