Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Delaware St. John Volume 3: The Seacliff Tragedy (PC)
OkładkaDelaware St. John Volume 3: The Seacliff Tragedy (PC)

Delaware St. John Volume 3: The Seacliff Tragedy PC

Delaware St. John: The Seacliff Tragedy to trzecia część perypetii inteligentnego detektywa, stanowiąca połączenie przygodówki z elementami gry akcji. Za jej stworzenie odpowiada mało znana, aczkolwiek solidna ekipa Big Time Studios.

Przygodowe | horror

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Delaware St. John Volume 3: The Seacliff Tragedy Premiera PC

1czerwca2007

producent: Big Time Games wydawca: Lighthouse Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Delaware St. John: The Seacliff Tragedy to trzecia odsłona perypetii inteligentnego detektywa, stanowiąca połączenie przygodówki z elementami gry akcji. Za jej stworzenie odpowiada mało znana, aczkolwiek solidna ekipa Big Time Studios.

Tym razem tytułowy bohater znalazł się w nieczynnym parku rozrywki, który zamknięto po incydencie sprzed czterech lat. Wtedy to w wyniku zawalenia się tylnej części wesołego miasteczka śmierć poniosło ponad sto osób. Właśnie w tym zapomnianym przez wszystkich miejscu nasz podopieczny znajduje rodzinę, która potrzebuje jego pomocy. Rozwiązanie problemów nowo poznanych osób staje się szczególnie niebezpieczne, kiedy w okolicy pojawiają się tzw. Shadow People – demony nawiedzające lunapark.

W zmaganiach ze zjawami Delaware'owi wtóruje dzielna partnerka, Kelly Bradford. Za sprawą używanych przez nią gadżetów możliwe jest właściwe interpretowanie wizji, które co jakiś czas pojawiają się w głowie detektywa. W tej części gry adventure autorzy zdecydowali się na rezygnację z interfejsu point & click, a postawili na w pełni trójwymiarowe środowisko i dużą swobodę poruszania się. Akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, jednakże w kluczowych momentach rozgrywki widok zmienia się na FPP.

Naszym głównym zajęciem podczas kilkunastu godzin zabawy jest eksploracja mrocznych lokacji, gdzie czekają na nas skomplikowane zagadki logiczne. W ich rozwiązywaniu przydaje się podręczne PDA. Za sprawą tego urządzenia jesteśmy w stanie robić zdjęcia, nagrywać dźwięki i kontaktować się z osobami, które potrafią udzielić nam wskazówek co do dalszych poczynań. W grze przewijają się także fragmenty wymagające od nas refleksu i zręczności. Tyczy się to w szczególności potyczek z duchami, których z natury nie można zabić, a co najwyżej przestraszyć. Osoby nieprzepadające za trudnymi elementami akcji w każdej chwili mogą je wyłączyć, klikając odpowiednią opcję w menu. W ten sposób programiści zabezpieczyli się przed narzekaniami ortodoksyjnych fanów przygodówek.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 3,4 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 0.5 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Delaware St. John Volume 3: The Seacliff Tragedy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Delaware St. John Volume 3: The Seacliff Tragedy Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.0GHz
  • 512MB RAM
  • 128MB akcelerator 3D (DirectX 9c)