Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiANDiOS
Okładka Death Tour (iOS)
OkładkaDeath Tour (iOS)

Death Tour

Gra samochodowa, w której toczymy szalone pojedynki z kryminalistami depczącymi nam po piętach. Death Tour oddaje w nasze ręce szeroki wachlarz samochodów, które możemy modyfikować, zwiększając ich osiągi lub zmieniając wygląd.

Wyścigi | samochodowe | zagraj za darmo | gangsterskie | kryminalne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Death Tour Premiera

28kwi2013

AND

10paź2013

iOS

producent: Pragmatix wydawca: Pragmatix Strona oficjalna

Death Tour jest grą samochodową, za której opracowaniem stoi studio Pragmatix. Tytuł pojawił się między innymi na platformie AND i iOS, gdzie jest dystrybuowany w modelu darmowym z mikropłatnościami (free-to-play).

Fabuła

W Death Tour gracz wciela się w bohatera, którego zadaniem jest dostarczenie wartościowej przesyłki. Sprawy komplikują się w momencie, kiedy jego tropem zaczynają podążać uzbrojeni kryminaliści. Protagoniście nie pozostaje więc nic innego, jak spróbować zrealizować powierzoną mu misję, jednocześnie walcząc o życie z gangsterami depczącymi mu po piętach.

Mechanika

W Death Tour akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Produkcja oddaje do naszej dyspozycji rozbudowany garaż mieszczący zróżnicowane pojazdy – znalazło się w nim miejsce zarówno na tak zwanego hot roda, radziecką Wołgę i hipsterską furgonetkę, jak i na kultowe samochody takich marek, jak Porsche, Cadillac czy Chevrolet. Maszyny są podatne na modyfikacje – możemy nie tylko zmieniać ich wygląd poprzez dostosowywanie ich kolorystyki oraz instalację tak zwanych body kitów, lecz także zwiększać ich osiągi poprzez wymianę silnika oraz implementację mocniejszych podzespołów. Co więcej, w toku zmagań otrzymujemy dostęp do coraz potężniejszego arsenału, przy pomocy którego eliminujemy ścigających nas adwersarzy; mowa o karabinach maszynowych czy choćby o zdalnie sterowanych dronach.

W trakcie zabawy bierzemy udział w szalonych pojedynkach na arenie (Demolition Derby) oraz walczymy o przetrwanie w zmaganiach spod znaku Survival; lista lokacji obejmuje opuszczony kanion, starą kaplicę czy ulice zatłoczonego miasta. Nasz potencjał bojowy zwiększają rozrzucone na planszach power-upy, naprawiające prowadzony przez nas pojazd lub uzupełniające amunicję.

Kwestie techniczne

Wydane na platformę AND i iOS Death Tour posiada trójwymiarową grafikę przyzwoitej jakości. Na uwagę zasługuje przede wszystkim realistyczny model zniszczeń, którym ulegają pojazdy biorące udział w potyczkach.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Death Tour: 12+

AND
iOS