Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCWiiU
Okładka Cubemen 2 (WiiU)

Cubemen 2

Gra łącząca w sobie elementy strategii RTS oraz tytułów z gatunku tower defence. Gracze kontrolują oddział dzielnych żołnierzy, zbudowanych z prostych sześcianów.

Strategiczne | RTS | tower defense | indie

Okładka Cubemen 2 (WiiU)

data premiery gry:

13kwi2013

PC

4wrz2014

WiiU
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cubemen 2 to oryginalna strategia, wykorzystująca elementy rozgrywki z tytułów z gatunku tower defence oraz typowych RTS-ów. Za stworzenie produkcji odpowiada niezależne australijskie studio 3 sprockets. Gra jest bezpośrednią kontynuacją Cubemen, które ukazało się w 2012 roku na komputerach PC oraz urządzeniach mobilnych, korzystających z systemu iOS. W sequelu twórcy poprawili oprawę graficzną oraz wprowadzili wiele innych nowości.

W trakcie zabawy bierzemy udział w bitwach miniaturowych żołnierzy, które odbywają się na prostych planszach składających się z sześciennych bloków. Warto zaznaczyć, że możemy dowolnie zmieniać wygląd leveli oraz podwładnych, korzystając z przygotowanych skórek i tekstur. Kontrolowani przez nas wojownicy mogą posiadać jedną z dziewięciu klas postaci, które wpływają na ich zdolności oraz siłę ataków. Plansze posiadają także rożnego rodzaju budynki i konstrukcje, takie jak teleporty lub stacje leczące.

W walce może uczestniczyć maksymalnie sześć drużyn, kontrolowanych przez komputer lub przez inne osoby. Twórcy przygotowali wiele trybów zabawy przeznaczonych zarówno dla jedynego gracza (m.in. kampania, w której w serii scenariuszy staramy się uzyskać jak najwyższy wynik punktowy oraz mecz z naszymi własnymi zasadami), jak i wielu osób. Rozgrywka wieloosobowa oferuje kilka wariantów rozgrywki, takich jak klasyczny capture the flag.

Dzięki dołączonemu do gry edytorowi poziomów możemy z łatwością wykonać własne pole bitwy lub skorzystać z bogatej biblioteki twórczości fanów.

Trójwymiarowa oprawa graficzna produkcji jest prosta i minimalistyczna. Dzięki wspomnianym już opcjonalnym skórkom możemy dopasować ją do własnego gustu. Za bogaty soundtrack Cubemen 2 odpowiada Levan Iordanishvili, który przygotował także muzykę do pierwszej części serii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-6  

Gry podobne do Cubemen 2

Klasyfikacja PEGI Cubemen 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Cubemen 2

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • GeForce 8000
  • Radeon HD3000 lub lepsza
  • 200 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
WiiU