Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Crossbow: Bloodnight	 (PC)

Crossbow: Bloodnight PC

Crossbow: Bloodnight to dynamiczny FPS, w którym trafiamy na arenę i walczymy z hordami potworów przy pomocy kuszy strzelającej bełtami z prędkością karabinu maszynowego. Nasze poczynania są punktowane, a wyniki możemy opublikować w internetowym rankingu.

Akcji | FPP | fantasy | średniowiecze | FPS | polskie | indie | strzelanki

PC Windows
Okładka Crossbow: Bloodnight	 (PC)

producent: Hyperstrange

wydawca: Hyperstrange

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

24września2020

24września2020

Steam

Crossbow: Bloodnight jest dynamicznym FPS-em pozwalającym nam zmierzyć się z hordami demonów, potworów i innego piekielnego tałatajstwa. Produkcja została opracowana przez polskie studio Hyperstrange, w którego portfolio można znaleźć gry Elderborn oraz Postal: Brain Damaged.

Fabuła

Crossbow: Bloodnight zabiera nas w podróż do alternatywnej wersji średniowiecza. W trakcie zabawy wcielamy się w członka Sabatu kuszy – starożytnego zakonu, który strzeże równowagi między siłami dobra i zła. Kiedy piekielne hordy rozpoczynają inwazję na świat, sprowadzając nań tytułową Krwawą noc, protagonista musi stanąć im naprzeciw.

Mechanika

W Crossbow: Bloodnight akcję ukazano z perspektywy pierwszej osoby (FPP). W trakcie zabawy trafiamy na rozległą arenę ulokowaną na dziedzińcu ponurego zamczyska i walczymy o przetrwanie, stawiając czoła całym tabunom wrogów. Naprzeciw nam staje sześć rodzajów adwersarzy, z których każdy występuje w dwóch wariantach. Potwory różnią się od siebie zarówno wyglądem, jak i siłą oraz umiejętnościami bojowymi. Wśród nich znajdziemy latające i kroczące maszkary występujące w ilościach hurtowych, a także znacznie większe (oraz silniejsze i odporniejsze) kreatury.

Jak nietrudno się domyślić, nie jesteśmy skazani na walkę gołymi pięściami. Bohater dysponuje bowiem tajemną kuszą, która wypuszcza kolejne bełty z prędkością karabinu maszynowego. Pomimo że to potężne narzędzie mordu, w trakcie walki musimy nieustannie mieć się na baczności oraz być w ciągłym ruchu, skacząc i wykonując uniki. Kiedy natomiast znajdziemy się „pod ścianą”, możemy użyć specjalnego ataku; choć wymaga on uprzedniego naładowania, jego niszczycielska moc potrafi uratować nas z niejednej opresji.

Co prawda po śmierci odradzamy się błyskawicznie, aczkolwiek warto próbować przetrwać jak najdłużej, gdyż nasze poczynania są punktowane, a swoje wyniki możemy opublikować w internetowym rankingu.

Kwestie techniczne

Crossbow: Bloodnight posiada oprawę graficzną wysokiej jakości, utrzymaną w mrocznej stylistyce; podobać się mogą zwłaszcza różnorodne projekty potworów. Zabawa toczy się przy akompaniamencie dynamicznego soundtracku zagrzewającego do boju.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 9,99 PLN

Gry podobne do Crossbow: Bloodnight

Wymagania wiekowe Crossbow: Bloodnight

18+

Wymagania sprzętowe Crossbow: Bloodnight

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-7500 3.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 780M lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 10