Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Postal: Brain Damaged (PC)
OkładkaPostal: Brain Damaged (PC)

Postal: Brain Damaged PC

Postal: Brain Damaged jest opracowanym przez Polaków i zrealizowanym w konwencji retro spin-offem cyklu strzelanek, w którym wcielamy się w żądnego mordu psychopatę. Produkcja oferuje wrażenia podobne do strzelanek z lat 90. XX wieku.

Akcji | FPP | FPS | humorystyczne | polskie | indie | strzelanki | bardzo brutalne

Postal: Brain Damaged Premiera PC

9czerwca2022

Steam

9czerwca2022

producent: Hyperstrange / CreativeForge Games wydawca: Running with Scissors Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Postal: Brain Damaged

Quake 4

Blood

WRATH: Aeon of Ruin

Postal: Brain Damaged to pierwszoosobowa strzelanka będąca spin-offem znanego cyklu ultrabrutalnych gier pod tytułem Postal. Produkcja została zrealizowana w formule retro – oferuje klasyczny model rozgrywki oraz oprawę nawiązującą stylem do tytułów z lat 90. ubiegłego stulecia. Za jej opracowanie odpowiadają dwie polskie firmy: Hyperstrange oraz CreativeForge Games. Wydawcą jest Running With Scissors (ze wsparciem Hyperstrange).

Fabuła

W Postal: Brain Damaged wcielamy się w psychopatycznego protagonistę serii, znanego po prostu jako The Dude (pol. Koleś). Bohater budzi się w szpitalu psychiatrycznym. Jako że odniósł poważne obrażenia mózgu, otaczający go świat wydaje mu się pełen groteskowych obrazów i dziwnych potworów, które wymagają eksterminacji.

Mechanika

Postal: Brain Damaged jest klasyczną strzelanką pierwszoosobową. Celem twórców było zaoferowanie graczom tytułu nawiązującego rozgrywką do dawnych produkcji. Zabawa polega tu głównie na przemierzaniu lokacji (chodzimy m.in. po szpitalu, Strefie 69 oraz konwencie fanów komiksów) i eliminowaniu kolejnych wrogów z wykorzystaniem dostępnego uzbrojenia (m.in. dwururki, pistoletu, karabinu, łopaty czy wyrzutni rakiet, której końcówka wygląda jak głowa błazna).

Produkcja nie jest nadmiernie skomplikowana – liczy się tutaj przede wszystkim zręczność i celność, a najlepszym sposobem na pozostanie przy życiu jest ciągłe poruszanie się. Kluczową rolę odgrywa też znajomość metod ataku poszczególnych typów przeciwników (są to m.in. zombie i obcy). Od czasu do czasu musimy też zmierzyć się z potężnym bossem. Poza walką pokonujemy również różne przeszkody (np. przepaście) – głównie skacząc.

Tryby gry

W Postal: Brain Damaged możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Postal: Brain Damaged posiada dość prostą, trójwymiarową grafikę. Oprawa jest utrzymana w stylu retro – nawiązuje stylem i poziomem zaawansowania technologicznego (np. teksturami) do gier, które były popularne w latach 90. XX wieku i na początku bieżącego stulecia. Całość jest wyjątkowo brutalna, ale nie można jej odmówić charakterystycznej, psychodelicznej atmosfery oraz czarnego humoru, będącego wizytówką tej serii.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,5 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.5 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Postal: Brain Damaged cena w dniu premiery: 69,69 PLN

Wymagania wiekowe Postal: Brain Damaged: 18+

Postal: Brain Damaged Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-4460 3.2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 780M lub lepsza
  • 4 GB HDD
  • Windows Vista/7/8/10