Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGX360PC
Okładka Crayon Chronicles (X360)

Crayon Chronicles

Crayon Chronicles to opracowana przez studio Outer Grid Games turowa gra RPG z losowo generowanym światem. Jej cechą szczególną jest nietypowy styl wizualny przypominający wykonane kreskami rysunki zapełniające zeszyty znudzonych uczniów podstawówek.

RPG | turowe | roguelike | indie | klasyczne RPG

Okładka Crayon Chronicles (X360)

data premiery gry:

anulowana

X360

17maj2013

PC

Crayon Chronicles to turowe RPG z losowo generowanym światem. Jest to debiutancka produkcja niezależnego zespołu Outer Grid Games, w skład którego wchodzą byli pracownicy studia Gas Powered Games .

Fabuła gry jest prosta. Przyjaciele bohatera zostają porwani przez złego Lorda Bagien i to na nasze barki spada obowiązek ich uratowania. Opowieść zaprezentowana została z dużym przymrużeniem oka. Ukończenie jej zajmuje około 2-4 godziny, ale całość zaprojektowano tak, aby zachęcała do wielokrotnego przechodzenia kampanii. Kluczowym tego elementem jest system losowo generowanych map, dzięki któremu za każdym razem czekają nas nowe wyzwania. W Crayon Chronicles znalazło się ponad 50 typów wrogów i więcej niż 200 przedmiotów, a podczas przygód zwiedzamy trzynaście rodzajów lokacji.

Gra pełnymi garściami czerpie z gatunku roguelike. Proste z pozoru mechanizmy zabawy w rzeczywistości oferują duże pokłady głębi, które odkrywany wraz z kolejnymi podejściami do przejścia kampanii. Jednocześnie każde przejście opowieści zapisywane jest w sieciowym zbiorze, co pozwala śledzić własne dokonania i porównywać je z osiągnięciami innych graczy.

Tym, co czyni Crayon Chronicles wyjątkowym jest nietypowy styl wizualny. Silnik jest trójwymiarowy, ale gra wygląda jak gdyby jej grafikę stworzono za pomocą kredek. Współgra z tym interfejs wzorowany na zeszytach szkolnych. W połączeniu z komediową fabułą daje to w sumie bardzo świeżą produkcję, mocno odbiegającą od konkurencyjnych tytułów z rodzaju roguelike.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Crayon Chronicles

odpowiednia dla każdego wieku

Crayon Chronicles - kredkowe turowe RPG byłych pracowników Gas Powered Games
Crayon Chronicles - kredkowe turowe RPG byłych pracowników Gas Powered Games

wiadomość9 marca 2013

Grupa byłych pracowników studia Gas Powered Games uruchomiła Kickstartera turowego RPG Crayon Chronicles. Gra ma zaoferować styl graficzny przypominający rysunki wykonane kredkami na szkolnych zeszytach.

PC
X360